+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla > Kunena 1.6 - stabilna wersja forum dla Joomla!

Kunena 1.6 - stabilna wersja forum dla Joomla!

04.10.2010.

Kunena 1.6 - stabilna wersja forum dla Joomla! Kunena, jeden z najlepszych komponentów do budowy dowolnego forum dyskusyjnego dla Joomla doczekał się stabilnej finalnej wersji oznaczonej numerem 1.6.

Zespół Kunena pisze w informacji o wydaniu najnowszej wersji Kunena, że od wersji Kunena 1.6 RC3 do wydania stabilnego naprawiono ponad sto błędów i wykrytych problemów. Ogólnie wydanie Kunena 1.6 uznaje się za bardzo duży krok do przodu. W sumie Kunena 1.6 w porównaniu do poprzedniej wersji Kunena 1.5 zawiera ponad 2500 zmian. Obejmują one m.in. optymalizację i przebudowę kodu. Udoskonalono instalator, dzięki któremu aktualizacje komponentu mają być jeszcze łatwiejsze. Duże zmiany dotyczą również systemu szablonów, co czyni Kunena bardzo elastycznym komponentem.

Zmian i ulepszeń jest naprawdę bardzo dużo. Pełna lista nowości znajduje się na stronie komponentu:
http://www.kunena.com/blog/19-developer-blog/69-kunena-160-stable-released.

Najnowszą wersję Kunena 1.6 można pobrać pod tym adresem:
http://www.kunena.com/download

Mnie osobiście bardzo cieszy fakt ukazania się Kunena 1.6. Jestem w trakcie migracji sporego forum tematycznego z komponentu Fireboard do Kunena 1.5. I przyznam szła mi ta migracja ze sporym ociąganiem się. Jednak powód tego ociągania był taki, że na horyzoncie była właśnie najnowsza wersja Kunena 1.6. Zwlekałem, ociągałem się, i doczekałem się.