+48 602 683 733 [email protected]

Darmowe templatki i szablony dla Joomla

Jesteś tutaj: Strona główna > Templatki Joomla > Darmowe templatki Joomla

Darmowy szablon dla panelu administracyjnego Joomla!

23.02.2010.

Darmowy szablon dla panelu administracyjnego Joomla!Dziś krótko o bardzo ciekawej darmowej templatce, która po zainstalowaniu zmieni wygląd i zachowanie naszego panelu administracyjnego w Joomla 1.5. Mowa o szablonie o nazwie UdjamaFlip, który oparty jest na rozwiązaniu jQuery Desktop (demo: http://udjamaflip.com/joomla-admin-desktop-templates). Zastosowanie tego rozwiązania dało dosyć ciekawe efekty. Każdy panel otwierany jest w osobnym oknie, okna zaś można go przesuwać. Można również otworzyć kilka paneli, mając je jeden nad drugim, a następnie można przechodzić pomiędzy otwartymi panelami.

Szablon jest w wersji beta, co oznacza, że może jeszcze nie działać w pełni poprawnie. U mnie podczas testów nie były widoczne ikony systemowe (Preferencje, Utwórz, Zmień, Kosz, Kopiuj, Przenieś, Nie publikuj, Publikuj...).
Autor szablonu zastrzega, że szablon nie będzie działać poprawnie w starszych przeglądarkach Internet Explorer (IE6, IE7).
Szablon ten na obecnym etapie rozwoju jest dla mnie bardziej ciekawostką. Do pełni poprawnego działania wymaga jeszcze dopracowania. Ale jeśli komuś nie przeszkadzają niewielkie niedoróbki i błędy, może już dziś zainstalować go w panelu administracyjnym swojej strony Joomla!

Szablon można pobrać ze strony autora:
http://udjamaflip.com/joomla/desktop-admin-template-15

Czytaj całość

Darmowa templatka StudioAlfa News

14.02.2010.

Darmowa templatka dla Joomla 1.5 - StudioAlfa News Dziś chciałbym udostępnić szablon, który stworzyłem kilka lat temu jeszcze dla Joomla 1.0. Od tamtej pory leżał i "kurzył się" niewykorzystany. A że dopadło mnie przeziębienie i ciężko zebrać się do poważniejszej pracy, postanowiłem w ramach kuracji z gorącą herbatę w kubku odkurzyć ten szablon i tchnąć w niego trochę życia. W ten sposób po przerobieniu szablonu do Joomla! w wersji 1.5, kilku poprawkach i dołożeniu plików techniki Overrides, które ładnie nadpisały domyślne tabele w Joomla, szablon jest w zasadzie do użytku. Może komuś przypadnie do gustu jego prostota. Szablon prawie nie zawiera grafiki w layoucie. Całość wyglądu opisana jest w arkuszu CSS.

Szablon udostępniam za darmo. Można go dowolnie modyfikować. Jednak warunkiem darmowego wykorzystania go na swojej stronie jest pozostawienie informacji o autorstwie i linka do strony StudioAlfa.pl w stopce szablonu.

Szablon (templatka): StudioAlfa News
Licencja: Creative Commons Licence 2.5
Szablon (archiwum ZIP): http://www.joomla24.com/Download/Joomla_1.5_Templates/News_StudioAlfa.html

Nie zgadzam się na komercyjne darmowe wykorzystywanie szablonu.
Nie zgadzam się na usuwanie ze stopki szablonu informacji o autorstwie oraz linków prowadzących do moich stron.
Jeśli ktoś chce zbudować w oparciu o ten szablon stronę, za którą otrzyma wynagrodzenie, lub chce usunać ze stopki szablonu  informacje o autorstwie i linki, może to zrobić pod warunkiem skontaktowania się ze mną.
Na pewno za niewielką opłatą zgodzę się na komercyjne wykorzystanie szablonu.

Szablon instaluje się poprzez standardowy instalator Joomla!.

Czytaj całość

Mystique - darmowa templatka dla Joomla 1.5

02.02.2010.

Mystique - Darmowa templatka dla Joomla 1.5 Kolejna darmowa templatka dla Joomla 1.5 z serii szablonów, które polecam. Templatka o nazwie Mystique zasługuje na uwagę z powodu dobrego wykonania i prostego ale zarazem przyjemnego wyglądu. Posiada siedem pozycji modułów, rozwijane główne menu. W templatce tej zastosowano technikę nadpisywania szablonów, dzięki czemu nie znajdziemy w niej tabel. Templatkę tę polecam wszystkim, którzy szukają darmowego szablonu, którego poziom wykonania stoi na bardzo dobrym poziomie.

Templatkę można pobrać z serwisu JoomlaOS.de.

Demo templatki Mystique.

Czytaj całość

Dwa ciekawe darmowe szablony dla Joomla 1.5

28.01.2010.

Darmowe templatki dla Joomla! Dwa kolejne darmowe szablony (templatki) dla Joomla 1.5, które mimo swojej prostoty wyróżniają się dosyć ciekawym wyglądem graficznym.

Pierwszy szablon o nazwie Against Lernvid.com (demo).
Szablon można pobrać z serwisu JoomlaOS.de.

Drugi szablon o nazwie Pixel (demo) jest dwukolumnowym szablonem stworzonym pierwotnie dla Wordpressa. Szablon posiada rozwijane menu. Zastosowano w nim również technikę nadpisywania szablów Template Override. Dzięki temu wyeliminowane zostały z użycia tabelki, tym samym kod szablonu jest w pełni zgodny ze standardami sieciowymi.
Szablon można pobrać z serwisu JoomlaOS.de.

Obydwie templatki warte uwagi, jeśli ktoś szuka ciekawego darmowego szablonu Joomla.  

Czytaj całość

Blacky Template - darmowy szablon Joomla! 1.5

21.01.2010.

Blacky Template - darmowy szablon Joomla! 1.5 Kolejną dosyć ciekawą templatką Joomla z codziennie udostępnianej gamy darmowych szablonów dla Jooml 1.5 jest templatka o nazwie Blacky Template. Szablon jest prosty w budowie. Dosyć ciemna kolorystyka w połączeniu z inwencją osoby, która zechce wykorzystać ten szablon do zbudowania strony internetowej na Joomla, może dać ciekawy efekt. Kwestia dopracowania szablonu. Do szczęścia brakuje jeszcze zaimplementowanych w szablonie plików nadpisujących standardowe komponenty i moduły Joomla (technika override), ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać cały katalog /html z szablonu Beez.

Templatkę można pobrać z serwisu JoomlaOS.de.

Demo templatki Blacky Template.

Czytaj całość
Pozycje :: 6 - 10 z 11