+48 602 683 733 [email protected]

Bezpieczeństwo systemu Joomla! CMS

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Bezpieczeństwo Joomla!

Bezpieczeństwo Joomla!

Admin Tools Core - konserwacja i bezpieczeństwo Joomla

21.09.2010.

Admin Tools Core - konserwacja i bezpieczeństwo Joomla Nowość ze strony twórców AkeebaBackup (poza wspomnianą aktualizacją komponentu AkeebaBackup)  to nowy komponent o nazwie Admin Tools. Celem komponentu jest poprawa bezpieczeństwa strony zbudowanej w oparciu o system CMS Joomla.

Dostępne są dwie wersje komponentu: Admin Tools Core - podstawowa wersja darmowa, oraz Admin Tools Professional - wersja rozbudowana i płatna. W obu wersjach komponent ma samodzielnie wykrywać i informować nas o najnowszej dostępnej wersji Joomla. Dodatkowo można w łatwy sposób dokonać aktualizacji do  najnowszej dostępnej wersji Joomla. Komponent czuwa również nad prawidłowymi uprawnieniami nadanymi plikom i katalogom. Komponent posiada również funkcję ochrony katalogu administratora. Pozwala również na wykonywanie okresowej konserwacji bazy danych (naprawa i optymalizacja bazy).

Czytaj całość

Ukrywanie panelu logowania administratora w Joomla 1.5

12.04.2010.

Secure admin - sposób na ukrycie panelu logowania administratora w Joomla 1.5 W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! JED (Joomla Extensions Directory) udostępniono niewielki dodatek o nazwie Secure admin, który po zainstalowaniu w systemie Joomla pozwala w prosty i szybki sposób ukryć dostęp do domyślnego panelu logowania (administratora Joomla). Zasada działania dodatku sprowadza się do podania w konfiguracji dodatku własnej nazwy, która będzie zastępowała domyślny katalog /administrator w Joomla.

Dodatek pozwala na zmianę adresu panelu logowania z domyślnego:

http://www.twojastrona/administrator

na własny:

http://www.twojastrona/twoja_nazwa_podana_w_dodatku

Dodatek można pobrać ze strony autora:
http://extensoes.ribafs.org/ribafs/plg_secureadmin.zip