+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Joomla! 4 - wersjonowanie modułów

06.08.2022.
Zapisywanie wersji modułów w Joomla 4Od wersji 3.2 Joomla! posiada system wersjonowania treści artykułów. Każda zapisana zmiana w artykule traktowana jest przez system CMS, jako nowa wersja artykułu. Dzięki temu można szybko i łatwo porównać dotychczas wprowadzone zmiany w treści artykułu. I co najważniejsze, jednym kliknięciem myszki przywrócić wybraną jedną z poprzednich wersji artykułu.
Czytaj całość

Automatyczne generowanie miniatur zdjęć w artykułach Joomla

17.01.2017.

Joomla zmiana rozmiaru zdjęć w locieChciałem podzielić się z użytkownikami Joomla jednym bardzo przydatnym dodatkiem, który załatwia sprawę automatycznego generowania miniatur zdjęć w artykułach Joomla. Jeśli do tej pory miałeś z tym problem, nie wiedziałeś jakiego rozszerzenia do Joomla użyć, ten wpis jest dla Ciebie. Na końcu podaję przykłady stron internetowych, w których używam opisanego rozwiązania.

Czytaj całość

Multikategorie w Joomla, czyli jeden artykuł w kilku kategoriach

22.12.2016.

Joomla Content Multicategories PluginDzisiaj krótko o niewielkim, ale jakże przydatnym dodatku dla jednego z najpopularniejszych na świecie systemów zarządzania treścią - Joomla. Mowa o dodatku, dzięki któremu można w łatwy i szybki sposób przypisać jeden artykuł do wielu wybranych kategorii. Przypomnę tylko, że domyślna wbudowana w Joomla funkcjonalność pozwala na przypisanie pojedynczego artykułu do jednej kategorii. Dzięki dodatkowi o nazwie Content Multicategories Plugin nie musimy ograniczać publikacji pojedynczego artykułu do jednej kategorii. Dodatek dostępny jest w wersji dla Joomla 3.x.

Czytaj całość

Kto używa Joomla do swoich stron internetowych?

08.08.2016.

Kto używa Joomla do swoich stron WWWNo właśnie, jakie duże firmy, organizacje i instytucje używają systemu zarządzania treścią Joomla "do napędzania" swoich stron internetowych? Wpis ten będzie zawierał listę stron internetowych znanych firm, organizacji i instytucji, które zbudowane są na Joomla. Z czasem będzie rozbudowywany i aktualizowany o kolejne znane firmy, korzystające z Joomla.

Czytaj całość

Dwie darmowe templatki admina Joomla 3.x

03.07.2016.

Darmowe szablony admina Joomla 3.xDawno nie zamieszczałem żadnego wpisu. Czas nadrobić zaległości. Tym razem chciałbym podzielić się "znaleziskiem", które może przypaść do gustu administratorom Joomla. Z otchłani internetu wyszperałem dwie templatki dla panelu administracyjnego Joomla 3.x. Mowa o szablonach Wisadmin i Vallis. Pierwszy szablon bazuje na domyślnym szablonie admina Joomla 3.x - Isis. Drugi szablon może spodobać się osobom, które dużo pracowały w zapleczu administratora Joomla 2.5. Szablon mocno nawiązuje właśnie do starego szablonu Hathor, domyślnie zainstalowanego w Joomla 2.5.

Czytaj całość
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 5 z 164