+48 602 683 733 [email protected]

Narzędzia administratora Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Narzędzia administratora Joomla!

Narzędzia administratora Joomla!

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla

01.09.2010.

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla Krótki opis kolejnego dodatku, który usprawni pracę w panelu administracyjnym systemu zarządzania treścią Joomla. Dodatek nazywa się w skrócie CQI (Custom Quick Icons) i jest zamiennikiem standardowego modułu panelu administracyjnego odpowiedzialnego w Joomla za wyświetlanie ikon w głównym oknie panelu administratora.

Dzięki zastosowaniu komponentu CQI można z łatwością edytować, zmieniać i dodawać dowolne ikony, które jednocześnie będą skrótami do wskazanych przez nas komponentów lub modułów Joomla. Komponent CQI świetnie spełnia swoje zadanie w zakresie przygotowania dla konkretnego użytkownika (np. klienta, któremu zbudowaliśmy stronę internetową w oparciu o Joomla) bezpośrednich skrótów do najczęściej używanych elementów panelu administracyjnego Joomla.

Sam komponent jest niezwykle prosty w obsłudze. Poza dodawaniem własnych ikon, edycją domyślnych ikon, możemy "okroić" główny panel administracyjny Joomla do kilku najważniejszych ikon będących skrótami do wskazanych komponentów lub modułów.

Czytaj całość

jOrange Quick Access Bar - belka administratora Joomla!

07.02.2010.

jOrange Quick Access Bar - inna belka administratora Joomla! Do Katalogu Rozszerzeń Joomla! dodano mały dodatek do panelu administracyjnego Joomla! o nazwie jOrange Quick Access Bar. Jest to zamiennik standardowej belki statusów użytkownika w interfejsie panelu administracji Joomla!. W porównaniu do pierwotnego paska statusu użytkownika, jOrange Quick Access Bar wyświetla szczegółowe informacje na temat użytkowników witryny i ich e-maile. Oprócz tego dodatek wyświetla link w postaci ikony do strony frontowej (czyli to nic nowego) oraz ikony będące linkami do modułów i dodatków w panelu administracyjnym Joomla.

Więcej informacji i sam moduł do pobrania na stronie autorów:
http://orangecreative.net/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=1&Itemid=57

Linkr - szybkie wstawianie linków w Joomla!

08.01.2010.

Linkr - dodatkowe narzędzia administratora systemu Joomla!Linkr to dodatek do edytorów w Joomla bardzo ułatwiający wstawianie linków (linkowanie) do artykułów znajdujących się w naszym serwisie internetowym. I choć Linkr pozwala wstawiać w szybki sposób łącza również do plików, pozycji menu, komponentu kontakt, to funkcja wstawiania linków do artykułów wydaje się być najbardziej przydatna.
Dodatkową bardzo ciekawą funkcją, jaką posiada dodatek Linkr, jest mechanizm wyszukiwania artykułów powiązanych  z artykułem, który właśnie edytujemy. Dzięki temu możemy zachęcić czytelniów do przeczytania artykułów o podobnej tematyce.
Obsługiwane przez Linkr edytory: TinyMCE, JCE - Joomla Content Editor, JoomlaFCK, FCK, TMEdit, XStandard, JXtended, XHTMLSuite, Xinha.
Linkr składa się z paczki instalacyjnej, która podczas instalacji poprzez standardowy instalator Joomla instaluje automatycznie komponent, dodatek i przycisk Linkr w edytorze Joomla.

Dodatek można pobrać z repozytorium rozszerzeń Joomla - JoomlaCode.org

Czytaj całość