+48 602 683 733 [email protected]

Templatki i szablony Joomla 3 i wkrótce Joomla 4

Jesteś tutaj: Strona główna > Templatki Joomla

Templatki dla Joomla 3.x (wkrótce Joomla 4) oraz sklepów internetowych VirtueMart i J2Store

Templatki Joomla

Templatki (templates) to chyba najpopularniejsze słowo związane z systemem Joomla. Oznacza ono naprościej mówiąc szablony. To właśnie szablony odpowiadają za wygląd strony internetowej zbudowanej na Joomla (układ modułów, układ treści, grafikę, typografię). To jak zostanie zaprojektowany szablon (templatka), decyduje w głównej mierze o późniejszym wyglądzie strony internetowej. Wykorzystanie szablonów dla stron w Joomla sprawia, że zmiana koncepcji graficznej całego serwisu sprowadza się do przygotowania i zamiany szablonu. System Joomla nie narzuca żadnych ograniczeń kompozycyjnych. O tym jaki będzie układ i wygląd szablonu (templatki) decyduje projektant, a ten ma szerokie możliwości. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i umiejętności osoby wykonującej projekt.
W Joomla występuje wyraźne rozdzielenie warstwy treści od warstwy wyglądu. Treść zapisywana jest w bazie danych, za wygląd odpowiada szablon (bądź kilka szablonów - w zależności od stopnia skomplikowania witryny). Dzięki takiemu rozwiązaniu proces publikacji treści w Internecie staje się niezwykle prosty - osoby odpowiedzialne za wprowadzanie treści mogą skoncentrować się na swojej pracy. Każda strona w Joomla generowana jest dynamicznie, w oparciu o szablony i zawartość bazy danych - dynamika oznacza więc zawsze aktualne informacje na stronie internetowej.

Projektowanie templatek szablonów Joomla

Od ponad 14 lat projektujemy indywidualne szablony (templatki) dla wszystkich wersji Joomla. Każdy szablon powstaje zgodnie z wymaganiani klienta, projektu, przeznaczenia i grupy docelowej. Nie ma dla nas żadnych ograniczeń jeśli chodzi o stopień skomplikowania templatki, układ jej modułów i komponentów czy układ grafiki. Wszystkie templatki (szablony Joomla) budujemy zgodnie ze standardami sieciowymi i wymogami W3C.

Profesjonalne responsywne templatki dla: Joomla 1.5 i Joomla 1.6 i Joomla 1.7, Joomla! 2.5, Joomla 3.0, Joomla 3.1, Joomla 3.2 i Joomla 3.3, Joomla 3.4, Joomla 3.5, Joomla 3.6, Joomla 3.7, Joomla 3.8, Joomla 3.9 i Joomla 4. Indywidualne projekty graficzne. Indywidualne dostosowywanie i wdrożenia Joomla! CMS. Zobacz przykładowe nasze realizacje wykonane w oparciu o Joomla.

W naszej pracy dążymy do perfekcji. Dbamy o estetykę. Nasze projekty stron i templatek charakteryzuje dobre wzornictwo, styl i nowoczesność, właściwie rozplanowana struktura stron i przemyślana architektura informacji.

Projektowane strony internetowe i templatki zorientowane są na użytkownika końcowego strony. Dzięki stosowaniu standardów sieciowych (kodowanie HTML5 i CSS3), strony budowane w oparciu o nasze templatki są dużo lżejsze, szybciej się ładują, mniej obciążając i zużywając zasoby transferu serwera i co najważniejsze, są przyjazne dla wyszukiwarek internetowych dzięki prawidłowemu semantycznemu używaniu kodu! Strony internetowe przez nas budowane bardzo dobrze się pozycjonują.

W naszych projektach, szablonach Joomla! i końcowych wdrożeniach stron internetowych bardzo duży nacisk kładziemy na wykonanie pełnej i przemyślanej optymalizacji pod kątem jak najlepszego pozycjonowania się wykonywanych przez nas stron internetowych w wyszukiwarkach. Dzięki temu budowane przez nas strony internetowe bardzo dobrze pozycjonują się w wyszukiwarkach, przynosząc naszym Klientom wymierne korzyści.

Przykładowe indywidualne projekty, szablony i wdrożenia Joomla! CMS:

https://www.gabin.pl - Strona internetowa miasta i gminy Gąbin.
https://www.ebssmart.com – EBS Sp. z o.o. Producent systemów zabezpieczeń
https://www.kolektory.com – Soleko Polska Sp. z o.o.
https://bip.wroclaw.rio.gov.pl – Reginalna Izba Obrachunkowa we Wrocławiu
https://www.zapytajpolozna.pl – Rozbudowany serwis internetowy
https://www.przyskarpie.pl – Biuro podróży
https://www.ambasadarozrywki.pl – Ambasada Rozrywki atrakcje gastronomiczne dla firm
https://www.materace-warszawa.pl – Materace Warszawa
http://mediacje.wpia.uw.edu.pl - Strona intertentowa Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów | Wydział Prawa i Administracji UW.
https://www.starabiala.pl - Gmina Stara Biała
https://www.warsawtrips.com - Biuro Przewodników po Warszawie
http://www.csstirl.uw.edu.pl - Uniwersytet Warszawski - Centrum Studiów Samorządu Terytorialnego i Rozwoju Lokalnego
http://www.barbelo.com.pl - Wydawnictwo Barbelo
http://www.twinson.com.pl - Twinson - Cięcie projektów/kodowanie szablonu + wdrożenie
http://pcpr.wegrow.pl - Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Węgrowie
http://www.tmspro.eu - TMS Pro Sp. z o.o.
http://www.4logistics.pl - 4 Logistics
https://www.gaik.eu – Zakład przetwórstwa mięsnego GAIK
https://www.diva-estetica.pl - Medycyna estetyczna
https://www.kordent.com.pl - Klinika stomatologiczna
https://www.consilum.pl - Szkolenia i wdrożenia ISO
https://www.gorskamila.pl - Apartamenty Zakopane
http://www.wcdf.pl - Warszawskie Centrum Doradztwa Finansowego
http://bip.aglomeracja.wroclaw.pl – Biuletyn Informacji Publicznej Aglomeracji Wrocławskiej
https://www.clarityconsulting.pl - Doradztwo, coaching, mentoring i facylitacja w biznesie
https://www.cncalfa.pl – CNC ALfa
https://sklepmedyczny.com
https://www.espanoles.pl
https://kajakiugrzeska.pl
https://e-skutery.krakow.pl

Konwersje oraz modyfikacje i dostosowywanie templatek Joomla

Wykonujemy konwersje templatek (szablonów) z systemu Mambo do Joomla - wersji systemu 1.0.x lub 1.5.x, 1.6.x, 1.7.x, 2.5.x, 3.x oraz konwersje templatek ze starszych wersji (Joomla 1.0.x, Joomla 1.5.x, 1.6.x, 1.7.x,  Joomla 2.5) do Joomla! 3.x.

Wykonujemy również konwersje (przerabianie) templatek Joomla 1.0, Joomla 1.5 do najnowszych Joomla 3.x i Joomla 4. 

Zajmujemy się również tworzenie templatek na bazie dostarczanych gotowych projektów graficznych.

Z każdego projektu graficznego możemy wykonać templatkę (szablon) dla systemu Joomla.

Dotyczy to również projektów graficznych dostarczanych nam przez klienta.

Nie ma dla nas rzeczy niemożliwych do wykonania.

Darmowe templatki dla Joomla

Darmowe templatki Joomla używane są najczęściej wtedy, kiedy osoba fizyczna bądź firma nie dysponuje budżetem, który pozwalałby zlecić zaprojektowanie indywidualnego profesjonalnego projektu graficznego strony internetowej, a następnie wykonanie na podstawie projektu graficznego szablonu (templatki) dla systemu CMS Joomla!.

Darmowe templatki Joomla - zalety i wady 

Największą wadą zastosowania darmowego szablonu dla strony internetowej jest to, że ten sam szablon jest bardzo często używany przez wiele innych stron internetowych, często o bardzo różnej tematyce. Już tego powodu poważna firma dbająca o swój wizerunek raczej nie powinna używać do budowy swoich stron internetowych darmowych szablonów. Ale to chyba sprawa oczywista. Dlatego skupimy się tutaj nad darmowymi templatkami (szablonami) Joomla, których użycie pozwoli w szybki i tani sposób zbudować stronę internetową, co dla wielu osób i niewielkich, często dopiero zaczynających działalność firm będzie z pewnością korzystne z punktu widzenia zaistnienia w medium chyba już uniwersalnym, jakim jest internet.

Darmowe nie zawsze oznacza kiepskie

W sieci internet dostępnych jest kilka tysięcy jeśli nawet nie kilkaście tysięcy darmowych szablonów dla Joomla. Dokładna liczba szablonów nie jest chyba znana nikomu, tym bardziej, że codziennie autorzy templatek dla Joomla udostępniają za darmo kolejne szablony. 

Wybierając darmowy szablon dla strony internetowej nie możemy nastawiać się, że za darmo otrzymamy świetnie wykonany szablon tak pod względem graficznym jak i jakości kodu. Można chyba śmiało stwierdzić, że większość dostępnych darmowych templatek dla Joomla jest dosyć przeciętna, choć trafiają się wyjątki. Takie darmowe warte uwagi templatki dla Joomla przedstawiam w dziale, do którego prowadzi ten link: darmowe templatki Joomla.

Kolejną zaletą jest to, że zazwyczaj darmowe templatki dla Joomla udostępnione są przez ich twórców na licencji GNU GPL. Oznacza to, że każdy szablon można dowolnie modyfikować i przerabiać, dostosowując go do własnych potrzeb. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że w przypadku, kiedy chcemy skorzystać z czyjejś pracy, powinniśmy uważnie zapoznać się z zasadami, na jakich został udostępniony szablon Joomla, za który autorzy nie chcą wynagrodzenia. Chyba najczęściej spotykany wymóg, to nie usuwanie z szablonu, który chcemy użyć, informacji o autorze (i linku do jego strony). To naprawdę niewiele za gotową pracę, którą możemy użyć za darmo.

Adresy kilku serwisów posiadających największą ilość darmowych szablonów (templatek) do Joomla:

www.joomla24.com - ponad 4000 darmowych templatek dla Joomla
www.joomlaos.de - niemiecki serwis posiadający w swoich zbiorach ponad 2000 templatek dla Joomla
www.templatki-joomla.eu - zebrane najciekawsze, darmowe templatki dla Joomla 2.5 i Joomla 3.4.
www.jwp24.com - najciekawsze i najlepsze darmowe szablony dla Joomla 2.5 i Joomla 3.x. Na stronie znajdziemy również zbiór templatkowych frameworków oraz kategorię z szablonami dla Wordpressa. 

Zbiór naciekawszych i chyba najlepszych darmowych templatek Joomla:

Szablony Joomla - strona w języku polskim.

Darmowe templatki Joomla, do których można dokupić tzw. quickstart

Quickstart, czyli gotowy pakiet instalacyjny Joomla i szablonu, który po zainstalowaniu daje gotową stronę, taką samą, jak demo szablonu (zainstalowany i skonfigurowany Joomla i szablon, wszystkie dodatki użyte na stronie demo szablonu, itd.). Wystarczy po zainstalowaniu podmienić na swoje dane i mamy gotową stronę internetową.

Free Joomla Templates quickstart

 

Templatki Joomla Template Monster

Do wyboruponad 1000 wysokiej jakości templatek (szablonów) dla systemu Joomla 1.5.x, Joomla! 1.7 oraz Joomla! 2.5.

Każdy z szablonów jest dopracowany i gotowy do zainstalowania w systemie. Oprócz szablonu otrzymujemy pliki źródłowe. Dzięki temu po zakupie szablonu możemy dowolnie go zmodyfikować, dopracowując układ i wygląd szablonu do własnych potrzeb.

Zobacz pełną ofertę szablonów Joomla Template Monster...

Przykładowe strony wykonane w oparciu o system Joomla: