+48 602 683 733 [email protected]

Optymalizacja stron internetowych Joomla! - SEO SEF

Jesteś tutaj: Strona główna > Oferta > Optymalizacja stron internetowych

Optymalizacja stron internetowych SEO SEF

Pod pojęciem Optymalizacja Stron Internetowych kryje się kilka zagadnień. Jednym z najczęściej opisywanych i branych pod uwagę jest optymalizacja stron internetowych pod katem wyszukiwarek. Jest to tzw. optymalizacja SEO SEF (z ang. SEO - Search Engine Optimization. SEF - Search Engine Friendly).

Na język polski skróty SEO i SEF można tłumaczyć w taki sposób:

SEO - Optymalizacja stron WWW pod kątem wyszukiwarek.
SEF - Strony internetowe przyjazne wyszukiwarkom.

Obydwa określenia (SEO i SEF) są ściśle ze sobą powiązane.

Dlaczego warto optymalizować strony internetowe pod katem wyszukiwarek?

Dobrze działająca strona internetowa, to nie tylko strona ładna, oryginalna, funkcjonalna i przyjazna dla odwiedzających.
Taka strona internetowa musi być przede wszystkim dobrze widziana przez wyszukiwarki internetowe. Żeby to zapewnić, strona internetowa powinna być odpowiednio zoptymalizowana. Dobrze zoptymalizowana strona internetowa lepiej się pozycjonuje. Mowa oczywiście o całkowicie naturalnym pozycjonowaniu (tzw. organicznym).

Strona internetowa zoptymalizowana niepoprawnie, źle, bądź nawet wcale niezoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek w większości przypadków nie jest w stanie przynieść właścielowi takiej witryny internetowej takich korzyści, jakie mógłby zyskać, posiadając stronę zoptymalizowaną pod kątem wyszukiwarek. Niezoptymalizowana strona jest gorzej traktowana przez wyszukiwarki. Zajmuje dalsze miejsca w wynikach wyszukiwania. Ostatecznie przekłada się to na niewielkie korzyści z posiadania takiej strony internetowej (trudniej znaleźć taką stronę internetową na czołowych miejscach w wynikach wyszukiwania, tym samym przekłada się to na małą liczbę odwiedzin takiej strony internetowej).

Wkrótce dalsza część o tym jak optymalizować strony internetowe oraz jakie elementy strony internetowej mają kluczowe znaczenie dla wyszukiwarek internetowych.

Na optymalizacji stron Joomla znamy się jak mało kto! Zapraszamy do współpracy! Wypozycjonujemy Twoją stronę internetową na pierwsze miejsca w Google!

Więcej o pozycjonowaniu stron internetowych Joomla