+48 602 683 733 [email protected]

Komponenty Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Komponenty Joomla!

Komponenty Joomla!

Xmap -> OSMap - komponent mapy strony w Joomla na rozdrożu

24.02.2015.

Xmap - OSMap - mapx - komponent mapa strony JoomlaCi, którzy wykorzystują do generowanie mapy strony w Joomla komponent Xmap, mogli zauważyć, że strona komponentu od dłuższego czasu nie działa. Przez moment widziałem, że strona była obiektem włamania. Kilka dni temu na blogu alledia.com pojawiła się informacja, że rozszerzenie mapy strony Xmap, będzie od tej pory  rozwijane przez alledia.com. Zmianie ulegnie też nazwa. Od tej pory komponent będzie nazywał się OSMap.

Czytaj całość

JComments dla Joomla! 2.5 dostępny

25.02.2012.

JComments dla Joomla! 2.5 dostępny Joomla! 2.5 zadomowiła się już na dobre, minął ponad rok czasu od pojawienia się pierwszej stabilnej wersji Joomla! z najnowszej linii naszego ulubionego systemu CMS - Joomla! 1.6, jednak dopiero teraz Zespół Joomlatune.com wydał najnowszą wersję JComments - darmowego komponentu do obsługi i zarządzania komentarzami w Joomla! I jest to wersja kompatybilna z Joomla! 2.5. Nie ma co się dziwić, że wersja JComments kompatybilna z Joomla! 2.5 została wydana po tak długim czasie. Niewątpliwie dostosowanie komponentu do najnowszego Joomla! kosztować musiało ogrom pracy i czasu.

Czytaj całość

Discussions - nowy komponent forum dla Joomla!

19.08.2010.

Discussions komponent forum dla Joomla! Dziś natrafiłem na całkowicie nowy komponent do prowadzenia forum dyskusyjnego. Komponent nosi nazwę Discussions i jest kompatybilny z Joomla 1.5. Autor komponentu zapewnia, że będzie również dostępna wersja dla systemu Joomla 1.6. Komponent Discussions napisany jest według wzorca MVC (ang. Model-View-Controller).

Przykład działającego komponentu forum Discussions można zobaczyć pod tym adresem: http://www.italobikes.com/en/forums. Warto dodać, że na podanym forum napisane jest już około 200.000 postów.

Komponent forum Discussions można pobrać ze strony:
http://www.codingfish.com/products/discussions

Powiązane tematy:

Komponenty forum dyskusyjnego dla CMS Joomla!

CourseManager - komponent kursów dla Joomla 1.5

17.04.2010.

CourseManager - komponent kursów dla Joomla 1.5 Dziś wyszperałem bardzo ciekawy komponent, który z pewnością zainteresuje każdego, kto w witrynie zbudowanej bądź budowanej w systemie Joomla 1.5, musi posiadać narzędzia pozwalające w pełni zarządzać rejestracją na wszelakiej maści kursy. Mowa o komponencie CourseManager, którego cechy funkcjonalne wyglądają  bardzo interesująco. Komponent pozwala na pełne zarządzanie dowolną ilością kursów podzielonych na dowolną ilość kategorii.
Z ciekwostek warto zaznaczyć, że komponent posiada dosyć rozbudowaną funkcjonalność zarządzania użytkownikami, a dokładnie dodatkowymi informacjami o użytkownikach, dzięki czemu rozszerza on standardowe cechy joomlowego komponentu służącego do zarządzania użytkownikami.

Czytaj całość

Listbingo - komponent ogłoszeń dla Joomla 1.5

06.04.2010.

Listbingo - komponent ogłoszeń dla Joomla 1.5 W głównym katalogu rozszerzeń dla Joomla pojawił się ciekawie zapowiadający się komponent o nazwie Listbingo. Komponent służyć ma do budowy działu ogłoszeń w Joomla. Jest to jeszcze wersja alfa, ale po obejrzeniu strony demo muszę przyznać, że komponent zapowiada się ciekawie. Autorzy zapowiadają, że komponent będzie bardzo elastyczny w dostosowywaniu go do własnych potrzeb. Szczególnie mają tu na uwadze dostosowywanie szablonów.

Uwaga: komponent jest jeszcze wersji alfa. Wersja ta służy tylko do testów i zgłaszania ewentualnych błędów w działaniu komponentu.

Demo komponentu Listbingo można obejrzeć pod adresem: http://listbingo.gobingoo.com.
Wersję testową można pobrać ze strony: http://www.gobingoo.com/downloads/components/24-comlistbingo-0-2alpha.html

Komponent jest darmowy (Licencja GNU General Public License v3).

Czytaj całość
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 5 z 12