+48 602 683 733 [email protected]

Książki i podręczniki o Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Książki o Joomla!

Książki o Joomla!

Joomla 2.5 dla początkujących - darmowy podręcznik

05.02.2012.

Darmowa książka Joomla 2.5 dla początkującychW roku 2011 zamieściłem dwie informacje o pojawieniu się darmowych podręczników: "Joomla! 1.6 dla początkujących" oraz "Joomla! 1.7 dla początkujących". Od tamtej pory trochę się zmieniło w "świecie" Joomla, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 2.5, w oparciu o którą wielu z nas buduje działające strony internetowe. Również autorzy wspomnianych podręczników nie próżnowali. Dostępna jest już kolejna wersja podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 2.5 dla początkujących". Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę "Joomla! 2.5 Beginner's Guide", dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

Podręcznik dla programistów Joomla! (darmowy)

05.02.2012.

Darmowa książka: Joomla! Development A Beginner’s GuidePrzypadkiem natrafiłem na podręcznik w wersji elektronicznej PDF (e-book) noszący tytuł "Joomla! Development A Beginner’s Guide". Jak sama nazwa wskazuje, jest to podręcznik przeznaczony dla programistów, którzy pracują z Joomla! na codzień oraz dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu samodzielnego tworzenia rozszerzeń dla Joomla! Książka jest darmowa, zawiera 162 strony i warta pobrania i lektury.

Książkę można pobrać za darmo pod tym adresem: http://cocoate.com/sites/cocoate.com/files/private/jdev.pdf.

Darmowy podręcznik: Joomla 1.7 dla początkujących

16.09.2011.

Darmowa książka Joomla 1.7 dla początkującychPod koniec czerwca 2011 roku zamieściłem informację o pojawieniu się darmowego podręcznika  "Joomla! 1.6 dla początkujących" autorstwa Hagena Grafa. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 1.7, w oparciu o którą wielu z nas buduje już działające strony internetowe). Również autor wspomnianego podręcznika nie próżnował. Właśnie ukazała się najnowsza wersja jego podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 1.7 dla początkujących".  Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.7 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

Darmowy podręcznik: Joomla 1.6 dla początkujących

29.06.2011.

Darmowa książka Joomla 1.6 dla początkującychMagazym internetowy Wspólnoty Joomla! (Joomla Community Magazine) zamieścił artykuł informujący o udostępnieniu podręcznika: Joomla 1.6 dla początkujących, którego zawartość skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.6 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w dwóch wersjach elektronicznych.

Autorem podręcznika jest Hagen Graf, który jak sam pisze, pod koniec 2010 roku zastanawiał się, co może zrobić, aby rozpowszechniać informacje o najnowszej wersji Joomla 1.6. Efektem pracy Hagena jest przedstawiany podręcznik.

Czytaj całość