+48 602 683 733 [email protected]

Templatki i szablony Joomla 3 i wkrótce Joomla 4

Jesteś tutaj: Strona główna > Templatki Joomla > Darmowe templatki dla Joomla

Templatki dla Joomla 3.x (wkrótce Joomla 4) oraz sklepów internetowych VirtueMart i J2Store

Darmowe templatki dla Joomla

Darmowe templatki Joomla używane są najczęściej wtedy, kiedy osoba fizyczna bądź firma nie dysponuje budżetem, który pozwalałby zlecić zaprojektowanie indywidualnego profesjonalnego projektu graficznego strony internetowej, a następnie wykonanie na podstawie projektu graficznego szablonu (templatki) dla systemu CMS Joomla!.

Darmowe templatki Joomla - zalety i wady 

Największą wadą zastosowania darmowego szablonu dla strony internetowej jest to, że ten sam szablon jest bardzo często używany przez wiele innych stron internetowych, często o bardzo różnej tematyce. Już tego powodu poważna firma dbająca o swój wizerunek raczej nie powinna używać do budowy swoich stron internetowych darmowych szablonów. Ale to chyba sprawa oczywista. Dlatego skupimy się tutaj nad darmowymi templatkami (szablonami) Joomla, których użycie pozwoli w szybki i tani sposób zbudować stronę internetową, co dla wielu osób i niewielkich, często dopiero zaczynających działalność firm będzie z pewnością korzystne z punktu widzenia zaistnienia w medium chyba już uniwersalnym, jakim jest internet.

Darmowe nie zawsze oznacza kiepskie

W sieci internet dostępnych jest kilka tysięcy jeśli nawet nie kilkaście tysięcy darmowych szablonów dla Joomla. Dokładna liczba szablonów nie jest chyba znana nikomu, tym bardziej, że codziennie autorzy templatek dla Joomla udostępniają za darmo kolejne szablony. 

Wybierając darmowy szablon dla strony internetowej nie możemy nastawiać się, że za darmo otrzymamy świetnie wykonany szablon tak pod względem graficznym jak i jakości kodu. Można chyba śmiało stwierdzić, że większość dostępnych darmowych templatek dla Joomla jest dosyć przeciętna, choć trafiają się wyjątki. Takie darmowe warte uwagi templatki dla Joomla przedstawiam w dziale, do którego prowadzi ten link: darmowe templatki Joomla.

Kolejną zaletą jest to, że zazwyczaj darmowe templatki dla Joomla udostępnione są przez ich twórców na licencji GNU GPL. Oznacza to, że każdy szablon można dowolnie modyfikować i przerabiać, dostosowując go do własnych potrzeb. Trzeba jednak wyraźnie zaznaczyć, że w przypadku, kiedy chcemy skorzystać z czyjejś pracy, powinniśmy uważnie zapoznać się z zasadami, na jakich został udostępniony szablon Joomla, za który autorzy nie chcą wynagrodzenia. Chyba najczęściej spotykany wymóg, to nie usuwanie z szablonu, który chcemy użyć, informacji o autorze (i linku do jego strony). To naprawdę niewiele za gotową pracę, którą możemy użyć za darmo.

Adresy kilku serwisów posiadających największą ilość darmowych szablonów (templatek) do Joomla:

www.joomla24.com - ponad 4000 darmowych templatek dla Joomla
www.joomlaos.de - niemiecki serwis posiadający w swoich zbiorach ponad 2000 templatek dla Joomla
www.templatki-joomla.eu - zebrane najciekawsze, darmowe templatki dla Joomla 2.5 i Joomla 3.4.
www.jwp24.com - najciekawsze i najlepsze darmowe szablony dla Joomla 2.5 i Joomla 3.x. Na stronie znajdziemy również zbiór templatkowych frameworków oraz kategorię z szablonami dla Wordpressa. 

Zbiór naciekawszych i chyba najlepszych darmowych templatek Joomla:

Szablony Joomla - strona w języku polskim.

Darmowe templatki Joomla, do których można dokupić tzw. quickstart

Quickstart, czyli gotowy pakiet instalacyjny Joomla i szablonu, który po zainstalowaniu daje gotową stronę, taką samą, jak demo szablonu (zainstalowany i skonfigurowany Joomla i szablon, wszystkie dodatki użyte na stronie demo szablonu, itd.). Wystarczy po zainstalowaniu podmienić na swoje dane i mamy gotową stronę internetową.

Free Joomla Templates quickstart

 

Przykładowe strony wykonane w oparciu o system Joomla: