+48 602 683 733 [email protected]

Moduły Joomla! 1.5 i Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Moduły Joomla 1.5/2.5/3.x

Moduły Joomla 1.5/2.5/3.x

Czyszczenie odsłon artykułów w Joomla

Czyszczenie odsłon artykułów w Joomla modułem Simple Reset Hits Wszyscy, którzy szukają prostego i szybkiego sposobu wyczyszczenia ilości odsłon artykułów w Joomla, polecamy moduł o nazwie Simple Reset Hits Module. Dzięki zainstalowaniu tego modułu można w łatwy sposób, bez potrzeby bezpośredniej ingerencji w bazę danych poprzez panel PHPMyAdmin wyzerować liczbę odsłon artykułów Joomla. Moduł obsługuje dodatkowo czyczenie: liczby wprowadzanych zmian artykułów, liczby głosowań w ankietach, liczby odsłon w komponencie bannerów. Moduł wspiera również dodatkowe komponenty Joomla: Virtuemart (Joomla! 2.5), JomSocial (Joomla! 2.5), DocMan (Joomla! 1.5+2.5), Iproperty (Joomla! 2.5), Fastw3b Real Estate (Joomla! 2.5), Fastw3b Gallery (Joomla! 2.5), Ignite Gallery (Joomla! 2.5), RocketTheme RokGallery (Joomla! 2.5), RocketTheme RokDownloads (Joomla! 1.5), YOOtheme ZOO (Joomla! 2.5) oraz K2 (Joomla! 2.5).

Czytaj całość

Ciekawy moduł prezentacji artykułów w Joomla 1.5 i Joomla 1.6

Moduł prezentacji artykułów w Joomla 1.5 i Joomla 1.6 W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla modułów do prezentacji artykułów (aktualności, nowości, ostatnich artykułów) w naszym ulubionym systemie CMS jest około trzystu. Niemal codziennie tworzone i udostępniane są kolejne. Dziś o bardzo ciekawym darmowym module aktualności. Moduł nosi nazwę LofArticlesScroller i jest całkowicie darmowy, a otwarty kod pozwala na dowolne wykorzystanie i dostosowanie modułu do własnych potrzeb. To co czyni ten moduł atrakcyjnym, to mnogość funkcji, dzięki którym sposób prezentacji treści na stronie internetowej zbudowanej w oparciu o Joomla może być bardzo ciekawy i profesjonalny. Chodzi tu sposób wyświetlania wiadomości, który oparty został o bibliotekę Mootools. Wiadomości w module mogę być przewijane (kierunek poziomy, pionowy). W sumie nic nowatorskiego. Dla Joomla jest całkiem sporo modułów o podobnym działaniu (chociażby moduły Gavick'a - producenta templatek dla Joomla). Myślę jednak, że warto zainteresować się nowym, alternatywnym rozwiązaniem.

Czytaj całość

AllNews - moduł aktualności dla Joomla, FLEXIcontent i K2

AllNews - moduł aktualności dla Joomla, CCK FLEXIcontent i CCK K2 Moduł o nazwie AllNews powinien zainteresować wszystkich, którzy szukają modułu do prezentacji treści w Joomla w formie aktualności. Mi osobiście moduł ten przypadł od samego początku do gustu, a to dzięki mnogości funkcji, jakie posiada oraz możliwości pełnego dostosowania do własnych potrzeb.  Dzięki modułowi AllNews prezentacja aktualności w Joomla możliwa jest w dosyć rozbudowany sposób. Pełnię możliwości moduł AllNews prezentuje w połączeniu z jednym z dwóch komponentów CCK dla Joomla - FLEXIcontent lub K2 (moduł sam wykrywa, czy któryś z wymienionych komponentów CCK jest zainstalowany). Wprawdzie moduł może być używany ze standardowymi komponentami Joomla (treści, sekcje i kategorie), ale to właśnie z wyżej wymienionymi komponentami CCK widać dopiero pełnię jego możliwości.

Czytaj całość

ContentTrail - moduł ścieżki breadcrumbs z dodatkową opcją

ContentTrail - moduł ścieżki breadcrumbs dla Joomla! z dodatkową opcją W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla pojawił się niewielki moduł rozszerzający standardowe możliwości ścieżki okruszków (breadcrumb). Moduł wyświetla dodatkowo automatycznie w ścieżce nazwę sekcji i nazwę kategorii z linkami do nich.

Przykład działania modułu na stronie demo autorów niestety już nie działa.

Moduł Content Trail można pobrać ze strony Joomlacode.org:
http://joomlacode.org/gf/project/joomgeoxeo/frs/

Moduł nowości - Latest News Intro Text dla Joomla 1.5

Moduł nowości - Latest News Intro Text dla Joomla 1.5 Standardowo system zarządzania treścią Joomla! zawiera moduł Nowości (Latest News) wyświetlający nowości na stronie w formie listy tytułów będących jednocześnie odsyłaczamy do pełnej treści artykułu. Co w przypadku, gdy chcemy poza tytułem artykułu mieć jeszcze wyświetlany tekst wstępu do artykułu (intro text). Rozwiązaniem może być zastosowanie modułu Latest News Intro Text. Moduł ten jest rozbudowaną wersją standardowego modułu Nowości (Latest News). Moduł pozwala na wyświetlanie/ukrycie tekstu wstępu, nazwy sekcji i kategorii.

Moduł dla Joomla 1.5 można pobrać ze strony autorów:
http://www.opensourcetechnologies.com/extensions/latestnews-with-introtext.html