+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla! 1.6

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Joomla 1.6

Joomla 1.6

Joomla! 1.6 - różnice i nowości względem Joomla! 1.5

15.04.2011.

Joomla! 1.6 - 10 najważniejszych nowych cech i funkcji Na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org, a dokładnie na stronie promującej Joomla! 1.6 znajduje się graficzne przedstawienie dziesięciu najważniejszych nowości i cech funkcjonalnych, których poprzednia linia naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, czyli  Joomla! 1.5 w podstawowym swoim pakiecie instalacyjnym nie posiada. Cały dokument jest po angielsku, ale zawiera dużo obrazu i odczytanie cech i możliwości, jakie posiada najnowszy Joomla! 1.6, nie powinno sprawić trudności nikomu.

Czytaj całość

Joomla 1.6 - tłumaczenie języka polskiego

06.03.2011.

Joomla 1.6 - język polskiPCJ czyli Polskie Centrum Joomla! poinformowało dziś o udostępnieniu wydania RC2 pakietu języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Nad tłumaczeniem pracowała niewielka grupa polskiej społeczności skupiona wokół Polskiego Centrum Joomla!. Pakiet języka polskiego Joomla! 1.6 dostępny jest do pobrania w plikowni Polskiego Centrum Joomla!. Dodatkowo PCJ udostępniło pakiet języka polskiego obsługujący standardowy edytor WYSIWYG - TinyMCE.

Pobierz język polski Joomla 1.6.
Pobierz język polski dla edytora TinyMCE.

Darmowy podręcznik: Joomla 1.6 dla początkujących

05.03.2011.

Darmowa książka Joomla 1.6 dla początkującychMagazym internetowy Wspólnoty Joomla! (Joomla Community Magazine) zamieścił artykuł informujący o udostępnieniu podręcznika: Joomla 1.6 dla początkujących, którego zawartość skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.6 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w dwóch wersjach elektronicznych.

Autorem podręcznika jest Hagen Graf, który jak sam pisze, pod koniec 2010 roku zastanawiał się, co może zrobić, aby rozpowszechniać informacje o najnowszej wersji Joomla 1.6. Efektem pracy Hagena jest przedstawiany podręcznik.

Czytaj całość

Nowy Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witryny

27.01.2011.

Xmap dla Joomla 1.6 - komponent mapy witrynyPowoli przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.6. Właśnie ukazała się nowa wersja Xmap 2 2.0b2 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.6. Uwaga! Jest to wersja oznaczona jako beta. Może nie działać prawidłowo, choć ja nie stwierdziłem najmniejszych problemów w działaniu najnowszej wersji komponentu Xmap dla Joomla 1.6.

Jest to jeden z podstawowych komponentów, które warto stosować we wszystkich stronach zbudowanych w oparciu o system CMS Joomla.  

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad pięciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Przykład wdrożenia komponentu w serwisie internetowym Najlepsze Darmowe Templatki Joomla.

Stabilna wersja Joomla 1.6. Migrować czy pozostać przy Joomla 1.5?

10.01.2011.

Stabilna wersja Joomla 1.6 Zapowiadane wydanie stabilnej wersji Joomla 1.6 jest już tuż tuż. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy z chwilą ukazania się stabilnej (produkcyjnej) wersji Joomla 1.6 migrować do najnowszej wersji Joomla?

Osobiście jestem zdania, że z migrowaniem z Joomla! 1.5 do Joomla! 1.6 dobrze trochę się wstrzymać. Dlaczego tak uważam? Kiedy zastosować Joomla 1.6, a kiedy i dlaczego pozostać przy Joomla 1.5? O tym w dalszej części tego wpisu.

Czytaj całość
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 5 z 7