+48 602 683 733 [email protected]

Sklepy internetowe Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Sklepy internetowe Joomla!

Sklepy internetowe Joomla!

VirtueMart 2.0 - stabilna wersja wydana

20.12.2011.

VirtueMart 2Tak oto po blisko dwóch latach pracy około 100 osób zaangażowanych w projekt VirtueMart 2 wydana została najnowsza wersja tego świetnego komponentu Joomla! służącego do budowy prostych i rozbudowanych sklepów internetowych. Najnowsza wersja jest w pełni kompatybilna z Joomla! 1.7.x oraz Joomla! 1.5.x. Oprogramowanie VirtueMart udostępnione jest na licencji GNU GPL. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Wkrótce przedstawię pierwsze wdrożenie sklepu internetowego, który oprę o najnowszą wersją VirtueMart 2 i Joomla! 1.7, a kto wie, może już Joomla! 2.5. Informacja o VirtueMart 2 oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/413-virtuemart-200-takes-off.
Polskie pliki językowe dostępne są na stronie Polskiego Centrum VirtueMart.

VirtueMart 2 RC3 gotowy do pobrania

18.12.2011.

VirtueMart 2 RC3 Gdzieś na przełomie sierpnia i września 2011 roku pojawiały się na stronie VirtueMart.net informacje, że zbliża się wydanie stabilnej wersji tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! Kolejne informowały, że prace trwają, ale z różnych przyczyn termin wydania stabilnej wersji VirtueMart 2 przesuwa się. Minionej nocy otrzymałem maila, że wersja RC3 VirtueMarta 2 jest gotowa i można ją pobierać. Skrót RC oznacza, że jest to wersja będąca kandydatem do wydania wersji stabilnej. Oznacza to, że w zasadzie powinna nadawać się już do wdrażania. Z doświadczenia wiem, że teraz, a nawet po wydaniu wersji oznaczonej jako stabilna, zostanie znaleziony i poprawiony jeszcze szereg drobnych błędów i problemów w działaniu komponentu. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Informacja o tym wydaniu oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/412-virtuemart-rc3-is-released

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncie

14.09.2011.

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncieŚwieża informacja z oficjalnej strony VirtueMarta. Najnowsza wersja tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! weszła w ostatnią fazę testów. Wedle zapowiedzi oficjalnego wydania nowej wersji komponentu VirtueMart można spodziewać się już lada dzień. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się "nowa" atrakcyjna i elastyczna platforma e-commerce dla Joomla!, w oparciu o którą będzie można budować profesjonalne sklepy internetowe.

VirtueMart to rozbudowany system sklepu internetowego, będący komponentem dla systemu CMS Joomla! VirtueMart rozwijany jest od ponad 6 lat. Początki komponentu sięgają czasów systemu Mambo (poprzednika Joomla!).

Pełna informacja o najnowszej wersji komponentu VirtueMart:
http://virtuemart.net/news

VirtueMart - nowa strone DEMO sklepu internetowego

11.06.2011.

VirtueMart - nowa strone DEMO sklepu internetowego Jeśli komuś wydaje się, że świetny komponent VirtueMart "umarł", to taka osoba jest w błędzie. Przypomnijmy, że VirtueMart, to rozbudowany komponent sklepu internetowego do Joomla!. Komponent ten rozwijany jest jeszcze od czasów poprzednika Joomla! - Mambo. I choć ostatnio tempo rozwoju VirtueMart'a zmalało, to rozwój VirtueMart nie stanął całkowicie w miejscu. Z informacji, jakie są co kilka tygodni publikowane na oficjalnej stronie VirtueMart widać, że cały czas trwają prace nad przebudową komponentu VirtueMart. Nowa wersja oznaczona numerem 2.0 wnieść ma wiele zmian i usprawnień, zaś budowanie sklepów internetowych w oparciu o Joomla! i VirtueMart będzie podobno bardziej elastyczne.

Czytaj całość

VirtueMart 2.0 beta dostępny do testowania

01.03.2011.

VirtueMart 2.0 beta2 dostępny Dziś na oficjalnej stronie internetowej komponentu VirtueMart ukazała się informacja o udostępnieniu kolejnej wersji VirtueMart 2.0 beta2. Poprzednia wersja oznaczona była jako VirtueMart 1.5 beta1. Zespół programistów pracujących przy rozwijaniu VirtueMart tłumaczy to tym, że pracują teraz według nowego sposobu podejścia, zaś zmiana linii rozwojowej VirtueMart i przejście z wersji oznaczonych jako 1.1.x na 2.x jest na tyle poważna, że ma wpływ także na sposób oznaczania wersji.

Dla tych, którzy być może nie znają komponentu VirtueMart. Jest to komponent typu e-Commerce, służącym do budowy i prowadzenia sklepów internetowych w oparciu o Joomla!. Jedno z przykładowych moich ostatnich wdrożeń VirtueMart i Joomla: Sklep internetowy Dudek Paragliders.

Aktualizacja: Kilka dni po udostępnieniu VirtueMart 2.0 beta2 Zespół pracujący nad najnowszą wersją VirtueMart udostęnił kolejną wersję testową oznaczoną jako beta3.

Czytaj całość
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 5 z 8