+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla! 1.7, komponentach, modułach i templatkach

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Joomla 1.7

Joomla 1.7

JoomFish dla Joomla! 1.7

22.10.2011.

JoomFish dla Joomla! 1.7 Wprawdzie Joomla! 1.7 w przeciwieństwie do Joomla! 1.5 ma wbudowane mechanizmy do tworzenia więlojęzycznych stron internetowych, ale widać okazało się to za mało. Dziś przeglądając JED (Katalog Rozszerzeń Joomla!), natknąłem się na wersję JoomFish'a dla Joomla! 1.7. Komponent nazywa się FaLang, jest to wersja Beta i jak piszą autorzy, wzięła się z potrzeby przyzwyczajenia do sposobu, w jaki zarządzało się wielojęzycznością w Joomla! 1.5. Całość jest oparta o JoomFish'a 2.1.7.

Strona komponentu FaLang: http://www.faboba.com/en/composants/falang/presentation.html

SEO Panel: darmowe narzędzia SEO dla Joomla! 1.7

23.08.2011.

SEO Panel: darmowe narzędzia SEO dla Joomla! 1.7Przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.7, w wśród nich udostępniane są i takie, które powinny zainteresować każdego kto posiada stronę internetową zbudowaną na Joomla, a do tego ważna jest dla niego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania w czołowych wyszukiwarkach internetowych.

Jednym z takich nowych komponentów, który natychmiast zwrócił moją uwagę, jest SEO Panel. Jest to darmowe narzędzie dla Joomla! 1.7, na które składają się podstawowe funkcje pomagające w optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Komponent SEO Panel pozwala na monitorowanie strony internetowej pod kątem jej widoczności w wyszukiwarkach.

Czytaj całość

Stabilna wersja Xmap 2.0 - komponentu mapy strony dla Joomla 1.7

29.07.2011.

Xmap - komponent mapy strony dla Joomla Ukazała się nowa wersja Xmap 2.0 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.7 (oraz Joomla! 1.6.x). Dostępna jest też aktualizacja Xmap dla Joomla 1.5, oznaczona jako Xmap 1.2.13.

Komponent Xmap zawiera w tej chwili kilkadziesiąt domyślnie zainstalowanych wtyczek dla najpopularniejszych komponentów Joomla, dzięki czemu nie trzeba pobierać i instalować każdego rozszerzenia osobno.

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad sześciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.