+48 602 683 733 [email protected]

Galerie zdjęć w Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Galerie Joomla! 1.5/2.5/3.x

Komponenty galerii Joomla

Sigplus - kolejny jeszcze lepszy dodatek galerii dla Joomla!

Sigplus - Simple Image Gallery Plus - dodatek galerii dla Joomla 1.5/1.6/1.7/2.5Sigplus czyli Simple Image Gallery Plus, to dodatek dla Joomla 1.5, Joomla 2.5 i Joomla! 3.x, którego przeznaczeniem jest w prosty i szybki sposób generowanie galerii obrazów i umieszczanie jej w dowolnym miejscu artykułu. Dlaczego chcę się podzielić informacją o nim? Do tej pory korzystałem z kilku bliźniaczych rozszerzeń. Pierwszym był Simple Image Gallery (SIG) autorstwa greckich programistów z zespołu JoomlaWorks. Drugim, bazującym na SIG było rozszerzenie o podobnej nazwie:  Simple Image Gallery Extended. Extended, czyli o rozszerzonych możliwościach. Niestety obydwa wymienione dodatki do szybkiego tworzenia galerii zdjęć w Joomla nie zaspokajały w pełni potrzeb stron internetowych, które buduję. Wprawdzie jest wersja płatna Simple Image Gallery Pro, ale na moim "pseudoblogu" staram się nie pisać o rozszerzeniach komercyjnych dla Joomla.
Wróćmy zatem do głównego tematu tego wpisu, czyli dodatku Sigplus. Cóż takiego urzekło mnie w nim? W czym jest lepszy od wymienionych poprzedników, w tym od swojego pierwowzoru - greckiego Simple Image Gallery?
Czytaj całość

Atomicon Gallery - lekka i prosta galeria dla Joomla!

Atomicon Gallery - lekka i prosta galeria dla Joomla! Dla systemu CMS Joomla! 1.5 dostępne są albo duże i rozbudowane komponenty galerii (do tej grupy zaliczyć można Phoca Gallery, JoomGallery, Datso Gallery, Zoom Gallery), albo niewielkie dodatki do tworzenia galerii (np. Simple Image Gallery, Multithumb). Dosyć ciekawym komponentem, który ostatnio został udostępniony w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla jest Atomicon Gallery. Komponent ten może być pośrednim rozwiązaniem pomiędzy stosowaniem rozbudowanych komponentów galerii dla Joomla, a prostymi dodatkami generującymi proste galerie. Atomicon Gallery charakteryzuje się lekkością, która pozwala dostosować wygląd galerii dokładnie do naszych własnych potrzeb za pomocą CSS. Komponent jest bardzo prosty w konfiguracji, pozwala automatycznie generować miniatury obrazów do zdefiniowanego w parametrach rozmiaru.

Czytaj całość

HOT Joomla Gallery, HOT Image Slider - darmowe galerie jQuery

HOT Joomla Gallery, HOT Image Slider - darmowe galerie jQueryDziś w katalogu rozszerzeń dla Joomla moją uwagę zwróciły dwa świetne darmowe moduły galerii wyświetlające zdjęcia w postaci slajdów: HOT Joomla Gallery oraz HOT Image Slider.
Oba moduły udostępnione prze serwis Hot Joomla Templates.
Działanie modułów oparte jest o bibliotekę jQuery. Parametry konfiguracyjne modułów pozwalają na określenie rozmiarów każdego modułu (wysokość, szerokość), marginesów. Konfigurowalne są również kolory (kolor tła modułu, kolor czcionki).

Obydwa moduły są udostępnione do pobrania za darmo (wymagana rejestracja).
Więcej informacji na stronie Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Przykład działania modułu HOT Joomla Gallery oraz HOT Image Slider.

Prosta galeria w Joomla - Simple Image Gallery Extended

Simple Image Gallery Extended - Prosta galeria w Joomla Wiele osób na pewno zetknęło się ze świetnymi dodatkami dla Joomla! tworzonymi przez zespół JoomlaWorks.gr. Jednym z takich dodatków jest Simple Image Gallery - wtyczka do Joomla generująca w locie galerię ze wskazanego katalogu w Joomla. Niestety efekt końcowy działania Simple Image Gallery nie jest do końca zachwycający. Jest wprawdzie wersja Pro (płatna), ale staram się unikać pisania o komercyjnych rozszerzeniach dla Joomla.

Okazało się, że istnieje wersja Simple Image Gallery Extended - wersja znacznie dopracowana i to nie przez pierwotnych autorów.

Czytaj całość