+48 602 683 733 [email protected]

Darmowe templatki i szablony dla Joomla

Jesteś tutaj: Strona główna > Templatki Joomla > Darmowe templatki Joomla

Seria templatek od JooThemes.net

29.07.2011.

Polecam serię nowych templatek dla Joomla! 3, które dostępne są do pobrania na stronie https://joothemes.net. Templatki są udostępnione na licencji Creative Commons, co pozwala na dowolne wykorzystywanie udostępnionych templatek Joomla, ale na określonych warunkach:

Templatki są darmowe i można je dowolnie wykorzystywać z jednym zastrzeżeniem: linki w stopce templatek umieszczone przez autora templatek muszą pozostać niezmienione. Nie można ich usuwać. Poza tym templatkę tę można dowolnie modyfikować, dostosowując ją do własnych potrzeb. Jeśli ktoś chce usunąć informacje o autorstwie i linki autora templatki umieszczone w stopce, musi wykupić licencję w cenie 10 dolarów. Licencja ważna jest dla jednej domeny.

Joothemes Free Joomla Templates 2020

PT Sans - darmowa templatka Joomla

17.01.2011.

PT Sans - darmowa templatka JoomlaPT Sans - darmowa polska templatka z darmową niestandardową czcionką PT Sans.

Czcionka pochodzi z katalogu darmowych fontów Google Fonts. Templatka może być dowolnie wykorzystywana. Posiada układ dwukolumnowy z możliwością zaprezentowania treści na całej szerokości templatki (jednej kolumny). Cała templatka została w pełni zoptymalizowana pod katem wyszukiwarek. Kod templatki jest zgodny ze standardami sieciowymi (zastosowano Template Override).

Szablon jest darmowny i można go dowolnie wykorzystywać z jednym zastrzeżeniem: link do strony www.templatki-joomla.eu w stopce szablonu musi pozostać niezmieniony. Poza tym templatkę tę można dowolnie modyfikować, dostosowując ją do własnych potrzeb. Jeśli ktoś zechce usunąć informacje o autorstwie i link w stopce, powinien skontaktować się w tym celu z autorem templatki.

Szablon (templatka): PT Sans Free Joomla Template
Licencja: Creative Commons Licence 3.0
Szablon (archiwum ZIP) do pobrania ze strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/templatki-joomla-1.5/pt-sans-darmowa-templatka-od-naszego-serwisu.html

Demo templatki: http://www.templatki-joomla.eu/pt-sans/

Czytaj całość

Buzzez - darmowa templatka dla Joomla 1.5

15.05.2010.

Buzzez - darmowa templatka dla Joomla 1.5Polecam darmową templatkę dla Joomla 1.5 o nazwie Buzzez. Szablon ten charakteryzuje się układem i wyglądem idealnie pasującym do budowy serwisu informacyjnego. Templatka posiada kod w pełni zgodny ze standardami sieciowymi. Zastosowanie techniki nadpisywania szablonów (Template Override) spowodowało, że kod szablonu jest w pełni semantyczny. Szablon jest zoptymalizowany pod kątem jak najlepszego pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych.  Praktycznie brak elementów graficznych powoduje, że szablon jest lekki, szybko wczytuje się w przeglądarkach. To dodatkowa jego zaleta.

Autorzy szablonu nie zgadzają się na komercyjne darmowe wykorzystywanie szablonu.
Autorzy szablonu nie zgadzają się na usuwanie ze stopki szablonu informacji o autorstwie oraz linków prowadzących do strony www.joomez.com.
Jeśli ktoś chce zbudować w oparciu o ten szablon stronę, za którą otrzyma wynagrodzenie, lub chce usunać ze stopki szablonu  informacje o autorstwie i link do strony www.joomez.com, może to zrobić pod warunkiem skontaktowania się z autorami szablonu.

Demo templatki Buzzez.
Paczka instalacyjna do pobrania ze strony Darmowe Templatki Joomla.
Czytaj całość

Clean Free Joomla Template - darmowy szablon

05.04.2010.

Clean Free Joomla Template - darmowy szablon Dziś oddaję do darmowego użytku lekki dwukolumnowy szablon dla Joomla 1.5. Szablon można dowolnie wykorzystywać z jednym zastrzeżeniem: linki w stopce muszą pozostać niezmienione.  Poza tym szablon można dowolnie modyfikować, dostosowując go do własnych potrzeb. Jesli ktoś będzie chciał usunąć informacje o autorstwie i linki w stopce, proszę o kontakt. Na pewno za niewielką opłatą zgodzę się na usunięcie informacji w stopce templatki.

Szablon prawie nie zawiera plików graficznych. Całość wyglądu opisana jest w arkuszu CSS. Dodatkowo zastosowałem technikę nadpisywania szablonów w Joomla - template override.
Co ważne, szablon od początku był kodowany przeze mnie. W związku z tym kod szablonu jest naprawdę minimalny, tyle ile potrzeba. W przeciwieństwie do coraz większej ilości darmowych szablonów robionych za pomocą generatora szablonów Artisteer, który generuje kod podłej jakości.

Szablon (templatka): Clean Free Joomla Template
Licencja: Creative Commons Licence 2.5
Szablon (archiwum ZIP): http://www.joomla24.com/Download/Templates_for_Joomla_1.5/Clean_And_Light.html

 

Nie zgadzam się na komercyjne darmowe wykorzystywanie szablonu.
Nie zgadzam się na usuwanie ze stopki szablonu informacji o autorstwie oraz linków prowadzących do moich stron.
Jeśli ktoś chce zbudować w oparciu o ten szablon stronę, za którą otrzyma wynagrodzenie, lub chce usunać ze stopki szablonu  informacje o autorstwie i linki, może to zrobić pod warunkiem skontaktowania się ze mną.
Na pewno za niewielką opłatą zgodzę się na komercyjne wykorzystanie szablonu.

 

Szablon instaluje się poprzez standardowy instalator Joomla!.

Przykładowe strony, które wykorzystały templatkę mojego autorstwa:

http://www.lappi.ch

Czytaj całość

Darmowa templatka Joomla 1.5 - Kreatemplate

02.03.2010.

Darmowa templatka dla Joomla 1.5 - KreatemplateProsta i estetyczna darmowa templatka dla systemu zarządzania treścią Joomla 1.5. Jedyna wada, którą można w łatwy sposób poprawić, to domyślne komponenty Joomla oparte o domyślny "szkielet" bazujący na tabelach. Da się to w szybki sposób poprawić, wgrywając do katalogu z templatką katalog html, który można wziąć z domyślnego joomlowego szablonu Beez. Katalog html zawiera pliki nadpisujące tabele, dzięki czemu cały kod szablonu będzie od tej chwili opierać się o div'y. Oczywiście może być wymagane dopracowanie wyglądu artykułów za pośrednictwem styli arkusza CSS.

Szablon można pobrać ze strony: http://www.joomlaos.de/option,com_remository/Itemid,41/func,fileinfo/id,5901.html

Demo szablonu: http://www.joomlademos.de/home?template=kreatif_t02

Czytaj całość
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 1 - 5 z 11