+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Kochamy Joomla! czyli najlepsze strony zbudowane w Joomla!

Kochamy Joomla! czyli najlepsze strony zbudowane w Joomla!

We Love Joomla! - Showcase Joomla WebdesignChoć w całym światowym internecie prym w ilości działających stron internetowych wiedzie Wordpress, to zaraz za nim na drugim miejscu znajduje się nasz Joomla! I choć system Wordpress stworzony pierwotnie, jako platforma blogowa, jest coraz częściej wykorzystywany do budowy coraz bardziej zaawansowanych stron internetowych, to nie oszukujmy się - system Joomla! jest poważniejszym rozwiązaniem jeśli mamy tutaj używać określenia CMS. I w naszym odczuciu do rozbudowanych witryn Joomla! nadaje się dużo bardziej.

Ten wpis nie będzie jednak o wyższości jednego systemu nad drugim. Tego zresztą raczej nie da się dowieść z prostego powodu: każdy z tych dwóch systemów - Wordpress i Joomla! są diametralnie różnie. W jednym każdy z nich jest rzekomo lepszy, w innym gorszy. Ba, chyba nie ma idealnego systemu CMS tak jak nie ma idealnych ludzi, samochodów czy ustrojów politycznych. Wpis ten poświęcony jest serwisom internetowym prezentującym najlepsze strony internetowe zbudowane w oparciu o system, którego wdrożeniami zajmujemy się od 8 lat, czyli o Joomla!

We Love Joomla!

Pierwsza ze stron internetowych prezentujących strony, które oparte zostały o Joomla! Zbiór nie jest może imponujący, raptem opublikowanych jest około setki "joomlowych" witryn, ale nie liczy się ilość a jakość. Z tego choćby powodu warto tam zajrzeć i pooglądać wdrożenia Joomla, które są bardzo różne - od bardzo prostych stron internetowych do bardzo rozbudowanych. Niektóre projekty też są bardzo ciekawe i mogą być całkiem niezłą inspiracją.

Adres strony: http://welovejoomla.org

Joomlacreme - Joomla! Inspiration

Joomlacreme to prezentacja blisko 700 stron zbudowanych na Joomla! Niestety serwis dawno nie aktualizowany. Ostatnia dodana strona była w dniu 28 września 2011 roku. Niezależnie od tego warto tam zajrzeć, bo prezentacja nie jest mała.

Adres strony: http://www.joomlacreme.com

Joomla.org - The Joomla! Community Showcase ™

The Joomla! Community Showcase to nic innego jak prezentacja stron stworzonych w Joomla! zamieszczonych na oficjalnej stronie projektu Joomla! Zbiór blisko czterech tysięcy stron. Szkoda, że kryteria pozwalające na publikację są dosyć niskie, przez co zamieszczanych jest wiele stron o niskiej jakości projektu i wdrożenia. Nawiasem mówiąc w katalogu stron znajduje się kilka naszych projektów i wdrożeń Joomla! (Dzięki Arturze za jak zwykle świetne projekty graficzne!). W tym zaprojektowane przez nas strony internetowe, które zostały szybko zauważone i wyróżnione przez światową społeczność! Jedna ze stron była nawet wybrana stroną miesiąca listopada 2011 roku. Mowa tutaj o stronie internetowej prywatnej szkoły muzycznej i stronie o koniach fryzyjskich, a także świetnych projektach i wdrożeniach stron responsywnych (RWD) Artura Bołtucia: Mobice i Leon Software.

Adres strony: http://community.joomla.org/showcase/

JoomlaInspiration

JoomlaInspiration to dosyć nowy serwis, poprzez który można zaprezentować stronę zbudowaną w Joomla! Zbiór prezentowanych joomlowych stron nie jest jakiś ogromny, lecz i w tym przypadku na uwagę zasługuje jakość i poziom realizacji prezentowanych stron internetowych.

Adres strony: http://www.joomlainspiration.com

Best Joomla! Design - Joomla! Showcase Gallery

Warto również wspomnieć o Best Joomla! Design. 

Adres strony: http://www.bestjoomladesign.com

Powyższa niewielka w gruncie rzeczy lista stron z pewnością nie wyczerpuje tematu. Postaram się w miarę wolnego czasu rozbudować ją o kolejne strony internetowe, na których można zapoznać się z ciekawymi projektami graficznymi i niezłymi wdrożeniami systemu Joomla!