+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Nooku - alternatywa komponentu Joomfish dla Joomla 1.5

Nooku - alternatywa komponentu Joomfish dla Joomla 1.5

Nooku - alternatywa komponentu Joomfish dla Joomla 1.5Przez kilka lat jedynym komponentem pozwalającym na zarządzanie wielojęzycznością w systemie zarządzania treścią Joomla był Joomfish. W 2008 roku zespół Joomlatools ogłosił prace nad alternatywnym komponentem o nazwie Nooku.

Nazwa Nooku jest fonetyczną pisowną słowa z języka suahili "Nuku", które oznacza przetłumaczyć.

Według twórców komponent Nooku jest dużo bardziej elastyczny od Joomfisha i znacznie uprości zarządzanie wieloma językami w Joomla. Nooku oferuje pełne zarządzanie różnymi wersjami językowymi witryny zbudowanej na CMS Joomla.

  • Komponent Nooku oferuje pełne zarządzanie różnymi wersjami językowymi witryny zbudowanej na CMS Joomla.
  • Nooku nie wymaga dodatkowych rozszerzeń. Wg autorów w pełni integruje się z systemem CMS Joomla. Pozwala na tłumaczenie wszystkich natywnymi rozszerzeń dla Joomla.
  • Komponent posiada przyjazny i intuicyjny interfejs, przez co jest łatwy w użyciu.
  • Nooku w pełni obsługuje przyjazne adresy URL.
  • Komponent jest w pełni "SEO friendly". Pozwala to na przypisywanie indywidualnym metatagów dla każdej podstrony danej wersji językowej Joomla. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy witrynę w kilku językach. Nooku pozwala przetłumaczyć opisy metadanych dla każdej wersji językowej witryny indywidualnie w danym języku. Warto o to zadbać, poniewż Google rozpoznaje wersje językowe. Przykładowo treści naszej witryny w języku niemieckim będą miały wyższy priorytet w Google.de.

Komponent Nooku jest na narazie dostępny tylko dla partnerów Joomlatools.

Strona domowa komponentu: www.nooku.org  

Nooku

Nooku