+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla!

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla!

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla! Wyobraźmy sobie, że mamy w oparciu o Joomla zbudowany katalog produktów. Katalog ten opiera się o standardowe Joomlowe artykuły. Czyli jeden produkt to jeden artykuł. Wszystko pięknie. A co jeśli chcemy dodać do naszego katalogu w łatwy i szybki sposób funkcję składania zamówienia wybranych produktów? Jest na to sposób. W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! pojawił się niewielki komponent o nazwie Mail Order, pozwalający po instalacji dodać opisaną przeze mnie powyżej funkcjonalność.

Ten niewielki komponent pozwalaja w prosty i szybki sposób dodać w dowolnych artykule Joomla link do formularza zamówienia opisanego w artykule produktu.

Sposób działania komponentu jest niezwykle prosty:

Po instalacji i wstępnej konfiguracji ustawień komponentu Mail Order, wystarczy przejść do wybranego artykułu opisującego dany produkt, a następnie w miejscu, w którym chcemy mieć odsyłacz do formularza zamówienia, wstawić {mailorder}. Tekst odsyłacza można zmienić, edytując plik językowy komponentu.

Komponent jest darmowy i można go pobrać ze strony http://3dwebdesign.org/forum/index.php?showtopic=143 (aby pobrać, trzeba się najpierw zarejestrować).