+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla Krótki opis kolejnego dodatku, który usprawni pracę w panelu administracyjnym systemu zarządzania treścią Joomla. Dodatek nazywa się w skrócie CQI (Custom Quick Icons) i jest zamiennikiem standardowego modułu panelu administracyjnego odpowiedzialnego w Joomla za wyświetlanie ikon w głównym oknie panelu administratora.

Dzięki zastosowaniu komponentu CQI można z łatwością edytować, zmieniać i dodawać dowolne ikony, które jednocześnie będą skrótami do wskazanych przez nas komponentów lub modułów Joomla. Komponent CQI świetnie spełnia swoje zadanie w zakresie przygotowania dla konkretnego użytkownika (np. klienta, któremu zbudowaliśmy stronę internetową w oparciu o Joomla) bezpośrednich skrótów do najczęściej używanych elementów panelu administracyjnego Joomla.

Sam komponent jest niezwykle prosty w obsłudze. Poza dodawaniem własnych ikon, edycją domyślnych ikon, możemy "okroić" główny panel administracyjny Joomla do kilku najważniejszych ikon będących skrótami do wskazanych komponentów lub modułów.

Komponent CQI (Custom Quick Icons) można pobrać poprzez Główny Katalog Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory - w skrócie JED), lub bezpośrednio z Joomlacode:

http://joomlacode.org/gf/project/joomx/frs/

Istnieją dwie wersje komponentu CQI: jedna dla Joomla 1.0, druga dla Joomla 1.5.

Poniżej przykładowy wygląd głównego okna panelu administracyjnego Joomla 1.5. Dodatkowe ikony i ich kolejność ustawiona za pośrednictwem omawianego komponentu CQI.

CQI (Custom Quick Icons) Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla