+48 602 683 733 [email protected]

Informacje i nowości ze świata Joomla!

Jesteś tutaj: Strona główna > Nowości Joomla > Joomla! 1.6 Beta 1 udostępniona

Joomla! 1.6 Beta 1 udostępniona

Joomla! 1.6 Beta Po siedmiu miesiącach od wydania Joomla 1.6 alfa 2, 10 dni po zamknięciu możliwości zgłaszania do Joomla 1.6 nowych funkcji udostępniona została najnowsza wersja Joomla 1.6 Beta 1. Zgodnie z zapowiedzią od tej pory do dnia ukazania się stabilnej wersji Joomla 1.6, regularnie co dwa tygodnie wydawane będą kolejne poprawione wersje Joomla 1.6.

Wszyscy, którzy nie mogli się doczekać kolejnej wersji Joomla 1.6, z pewnością już instalują i testują kolejną wersję naszego ulubionego systemu CMS. Należy pamiętać, że jest to wersja testowa, która służy do zgłaszania wykrytych błędów działania. Nie należy na niej budować docelowych, produkcyjnych stron.

Najważniejsze nowości funkcjonalne Joomla 1.6:

  • Nowy Access Control System (ACL) – pozwoli administratorom kontrolować (realnie) kto może oglądać oraz zarządzać zawartością strony, zarówno od strony frontowej, jak i administracyjnej.
  • Unlimited Depth Organizational Model (nested categories) – zrezygnowane ze starego podziału treści znanego z poprzednich wersji Joomla (sekcje i dopiero  kategorie) na rzecz dowolnej liczby kategorii i dowolnego poziomu zagłębień kategorii (struktura drzewa).
  • One-Click Extension Updates – funkcja upraszczająca proces aktualizacji rozszerzeń.
  • Semantic XHTML Layouts (templates) – jeszcze lepszy jakościowo semantyczny kod szablonów i generowany w ten sposób kod stron.
Pełna informacja na temat Joomla 1.6 Beta:
http://www.joomla.org/announcements/release-news/5275-joomla-16-beta-now-available.html

Link do wersji testowej Joomla 1.6 Beta:
http://joomlacode.org/gf/project/joomla/frs/?action=FrsReleaseBrowse&frs_package_id=5224