+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6

Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6

06.03.2011.

Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6Dziś natrafiłem na stronę internetową http://ie6countdown.com, której przewodnim celem jest uświadomienie użytkowników przestarzałej przeglądarki internetowej Internet Explorer'a 6, aby przestali z tej starej wersji IE korzystać. Cel kampanii to osiągnięcie 1% popularności IE6 wśród użytkowników Internetu. Obecnie IE6 stanowi na świecie 12% udziału pośród używanych przeglądarek internetowych. Jest to średnia wyliczona na dzień 28 lutego 2011. Co ciekawe najwięcej użytkowników IE6 jest w krajach azjatyckich. Prym wiodą Chiny (34,5%),Korea Południowa (24,8%), na trzecim miejscu są Indie (12,3%). W Polsce liczba osób, które aktywnie przeglądają internet za pomocą przeglądarki Internet Explorer 6, wynosi 1,4%.

Ciekawostką jest na pewno to, że kampania przeprowadzana przez firmę Microsoft jest pewnego rodzaju odwrotnością kampanii mającej na celu spopularyzowanie jakiegoś produktu.Tym razem chodzi całkowicie odwrotny efekt - uświadomienie ludzi, że korzystają z przestarzałej przeglądarki IE6, która po 10 latach bytności na rynku zdążyła się już bardzo mocno zestarzeć.

Trzeba sobie uświadomić, że korzystanie z IE6 hamuje rozwój internetu. Na pewno zaś osoby korzystające z IE6 nie będą wykorzystywać w pełni możliwości, jakie daje współczesny internet.

Strona internetowa będąca kampanią na rzecz rezygnacji z IE6: http://ie6countdown.com.

Kampania Microsoft na rzecz zaprzestania korzystania z IE6