+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Komponent szablonów treści wielokrotnego użytku

19.03.2009.

Joomla Content Templater Komponent Content Templater pozwala na tworzenie gotowych szablonów układu naszych treści w systemie zarządzania treścią Joomla. Szablony te możemy wielokrotnie wykorzystywać podczas tworzenie nowego artykułu/podstrony. Komponent pozwala również tworzyć szablony fragmentów treści. Dodatkowo możemy przypisywać wybrane szablony treści do wskazanych przez nas sekcji i kategorii artykułów. Każdy szablon po utworzeniu jest dostępny w edytorze Joomla, gdzie w dowolnym momencie może zostać użyty. Po wybraniu szablonu zostanie on wklejony w edytowanym lub tworzonym artykule.

Komponent można pobrać na stronie: http://www.nonumber.nl/contenttemplater
System: Joomla 1.5.x 

Phoca PDF - lepsze generowanie plików PDF w Joomla

26.02.2009.

Phoca PDF - lepsze generowanie plików PDF w Joomla Phoca PDF to bardzo ciekawe rozszerzenie standardowego generatora plików PDF w Joomla. Rozszerzenie składa się z komponentu, dodatków i czcionek.
Po zainstalowaniu komponentu należy zainstalować i opublikować dodatek (plugin). Na tę chwilę dostępny jest jeden dodatek obsługujący artykuły. Domyślnie komponent wyposażony jest również w jeden rodzaj czcionek.
Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby doinstalować dodatkowe czcionki, dostępne na stronie autorów komponentu tutaj.

Czytaj całość

Kusoma RSS - udostępnij więcej informacji z twojej witryny

23.02.2009.

Kusoma RSS - udostępnij więcej informacji z twojej witrynyJoomla umożliwia udostępnianie kanału informacyjnego RSS za pomocą domyślnego komponentu RSS o nazwie Syndykator [Syndicate] oraz modułu Kolporter RSS [RSS Feed]. Niestety komponent ten generuje informacje RSS - nagłówki tylko z artykułów umieszczonych za pomocą menedżera Strony startowej (komponentu strony głównej w Joomla).

Z pomocą przychodzi komponent Kusoma RSS.
Ten niewielki komponent posiada dużo większe możliwości w porównaniu z domyślnie wbudowanym w Joomla Syndykatorem RSS.

Czytaj całość

Ukazała się stabilna wersja forum Kunena 1.0.8

18.02.2009.

Forum Kunena dla JoomlaKomponent forum o nazwie Kunena, to kontynuacja świetnego komponentu Fireboard.
Przykładowe wdrożenie Fireboard można zobaczyć pod adresem www.fors.com.pl.

W wersji forum Kunena 1.0.8 naniesiono sporo poprawek w porównaniu do Fireboard 1.0.5.
Pełna lista zmian: http://docs.kunena.com/index.php/Kunena_1.0.8_Read_Me
Strona domowa forum: www.kunena.com

Czytaj całość

Zabezpiecz Joomla - ukryj panel logowania do administratora

03.02.2009.

jSecure Authentication - zabezpiecz JoomlaDobrym rozwiązaniem jest zastosowanie niewielkiego dodatku do Joomla o nazwie jSecure Authentication.
Dodatek jSecure blokuje dostęp do panelu logowania do zaplecza administracyjnego Joomla. Dostęp do strony logowania wymaga dodatkowo podania odpowiedniego klucza dostępu. Dodatek działa w wersji 1.0.xx jako moduł. Dla Joomla 1.5.x instaluje się jako dodatek (plugin).

Czytaj całość
Pozycje :: 156 - 160 z 164