+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Nooku - alternatywa komponentu Joomfish dla Joomla 1.5

16.01.2009.

Nooku - alternatywa komponentu Joomfish dla Joomla 1.5Przez kilka lat jedynym komponentem pozwalającym na zarządzanie wielojęzycznością w systemie zarządzania treścią Joomla był Joomfish. W 2008 roku zespół Joomlatools ogłosił prace nad alternatywnym komponentem o nazwie Nooku.

Nazwa Nooku jest fonetyczną pisowną słowa z języka suahili "Nuku", które oznacza przetłumaczyć.

Według twórców komponent Nooku jest dużo bardziej elastyczny od Joomfisha i znacznie uprości zarządzanie wieloma językami w Joomla. Nooku oferuje pełne zarządzanie różnymi wersjami językowymi witryny zbudowanej na CMS Joomla.

Czytaj całość

Komponent Joomla Extension Icon

17.12.2008.

Komponent Joomla Extension Icon Bardzo ciekawy i przydatny komponent i moduł dla systemu Joomla.
Za jego pomocą można w łatwy i szybki sposób tworzyć w panelu administracyjnym ikony skrótów do wszystkich wybranych, najczęściej używanych komponentów (ich składników), sekcji lub kategorii artykułów.

Dzięki komponentowi Joomla Extension Icon obsługa panelu administracyjnego staje się jeszcze prostsza.
Komponent może być szczególnie przydatny dla osób, które chcą mieć szybki i bezpośredni dostęp do wybranych, najczęściej używanych składników systemu Joomla.

Czytaj całość

Joomla Content Editor - bez wątpienia najlepszy edytor dla Joomla!

22.11.2008.

Joomla Content Editor (w skrócie JCE) to edytor WYSIWYG , za pomocą którego tworzenie i edycja treści w Joomla! jest niezwykle łatwe.
JCE bije na głowę mnogością swoich funkcji edytor TinyMCE, który jest domyślnym edytorem w Joomla, instalowanym wraz z systemem.
JCE posiada podstawowe funkcje znane każdemu, kto korzystał z edytorów tekstu (kopiuj, wklej, formatowanie tekstu, wypunktowanie, wcięcie tekstu, znajdź, znajdź i zastąp, linia, indeks dolny i górny, justowanie tekstu, edycja i wstawianie tabelek, kolory tekstu i wiele wiele więcej...

JCE - Joomla Content Editor

Czytaj całość

Moduł OnAnyPage

08.11.2008.

Domyślnie w systemie Joomla 1.0.x wyświetlanie modułu ustalane jest poprzez przypisanie go do pozycji menu. Ma to niestety swoje wady. Szczególnie w przypadku, kiedy chcielibyśmy przypisać wybrany moduł tylko do jednego artykułu z kategorii, a w menu mamy podpiętą całą kategorię artykułów. W ten sposób moduł będzie wyświetlał się ze wszystkimi artykułami z kategorii. Problem rozwiązuje moduł OnAnyPage. 

Czytaj całość
««  start « poprz. 31 32 33 nast.  » koniec »»
Pozycje :: 161 - 164 z 164