+48 602 683 733 [email protected]

Komponenty Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog > Komponenty Joomla!

Komponenty Joomla!

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla!

25.03.2010.

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla! Wyobraźmy sobie, że mamy w oparciu o Joomla zbudowany katalog produktów. Katalog ten opiera się o standardowe Joomlowe artykuły. Czyli jeden produkt to jeden artykuł. Wszystko pięknie. A co jeśli chcemy dodać do naszego katalogu w łatwy i szybki sposób funkcję składania zamówienia wybranych produktów? Jest na to sposób. W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! pojawił się niewielki komponent o nazwie Mail Order, pozwalający po instalacji dodać opisaną przeze mnie powyżej funkcjonalność.

Czytaj całość

Glossword - komponent do budowy słownika dla Joomla! 1.5

16.03.2010.

Glossword - komponent do budowy słownika dla Joomla! 1.5 Glossword to komponent dla Joomla! 1.5, który może zainteresować wszystkich, którzy potrzebują zbudować na swojej stronie internetowej słownik lub katalog z informacjami ułożonymi alfabetycznie. Komponent posiada kodowanie UTF-8, wsparcie SEF oraz import/eksport słowników w formacie XML/CSV/TSV. Glossword jest w pełni natywnym komponentem dla Joomla 1.5.

Strona projektu: http://glossword.biz

Akeeba Backup - następca JoomlaPack

01.03.2010.

Akeeba Backup - następca JoomlaPack Wygląda na to, że JoomlaPack - komponent do wykonywania pełnych kopii stron internetowych zbudowanych na Joomla ma swoją kontynuację pod całkowicie nową nazwą - Akeeba Backup. Udostępniona została wersja 3.0 Alpha. Jak piszą autorzy, jest to pierwsze publiczne wydanie, będące w założeniu kontynuacją świetnego komponentu JoomlaPack. Wersja ta przeznaczona jest tylko do testów i jeszcze nie zaleca się używania jej na normalnie działających stronach. Autorzy komponentu Akeeba Backup piszą na swojej stronie internetowej, że komponent będzie dostępny w dwóch wersjach: zwykłej i profesjonalnej (Akeeba Backup Professional) posiadającej więcej funkcji. Zgaduję, że wersja profesjonalna będzie płatna, chociaż nie udało mi się znaleźć na stronie komponentu informacji, jaka będzie jego cena.

O tym jakie możliwości posiada komponent Akeeba Backup, można przeczytać na stronie http://www.akeebabackup.com/akeeba-backup-for-joomla/core-vs-professional.html.

Sam komponent jeszcze w wersji testowej można pobrać tutaj: http://www.akeebabackup.com/download/akeeba-backup-30-alpha/index.html

Nieograniczone podkategorie i rozbudowana wyszukiwarka w Joomla

28.02.2010.

Nieograniczone podkategorie w Joomla 1.5 Dzisiaj o dwóch świetnych rozszerzeniach do Joomla 1.5. Pierwsze o nazwie SubCategories for Joomla 1.5 (jSeblod Subcategories Patches for Joomla 1.5.15.1 [wersja z dnia 16 luty 2010]) po zainstalowaniu pozwala tworzyć dowolną ilość zagłębień podkategorii, dzięki czemu znosi ograniczenie standardowego  podziału w Joomla na sekcje i kategorie.

Drugi komponent o nazwie jSeblod Extended Search rozszerza możliwości konfiguracji i działania standardowego komponentu wyszukiwarki Joomla. Komponent pozwala między innymi na włączenie/wyłączenie w wynikach wyświetlania wyszukiwarki: tytułu, tytułu jako link, czytaj więcej, sekcji/kategorii do której należy wyświetlony wynik, pokaż/ukryj datę utworzenia, długość wyświetlanego tekstu.

Obydwa komponenty udostępione zostały za darmo przez autorów komponentu jSebold (CCK).
Można je pobrać ze strony: http://www.jseblod.com/download-cck/components.html

Collector - pokaż swoją kolekcję za pomocą Joomla

13.02.2010.

Collector - komponent Joomla do katalogowania zbiorów Muszę przyznać, że przeglądając najnowsze komponenty i dodatki dla Joomla, które pojawiły się dziś w Katalogu Rozszerzeń Joomla, kilka z nich wzbudziło moją uwagę. Jeden z takich komponentów nosi nazwę Collector i z pewnością może przypaść do gustu osobom, które chcą opublikować na stronie internetowej opartej o Joomla! katalog będący zbiorem informacji na temat dowolnej rozbudowanej kolekcji. Przykładowo za pomocą komponentu Collector możemy udostępnić informacje o posiadanych przez nas książkach.

Komponent dostępny jest na licenji GNU GPL.
Demo komponentu: http://demo.steevo.fr
Komponet Collector można pobrać na stronie autora: http://www.steevo.fr/en/download

Pozycje :: 6 - 10 z 12