+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Joomla 2.5 dla początkujących - darmowy podręcznik

05.02.2012.

Darmowa książka Joomla 2.5 dla początkującychW roku 2011 zamieściłem dwie informacje o pojawieniu się darmowych podręczników: "Joomla! 1.6 dla początkujących" oraz "Joomla! 1.7 dla początkujących". Od tamtej pory trochę się zmieniło w "świecie" Joomla, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 2.5, w oparciu o którą wielu z nas buduje działające strony internetowe. Również autorzy wspomnianych podręczników nie próżnowali. Dostępna jest już kolejna wersja podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 2.5 dla początkujących". Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę "Joomla! 2.5 Beginner's Guide", dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

Podręcznik dla programistów Joomla! (darmowy)

05.02.2012.

Darmowa książka: Joomla! Development A Beginner’s GuidePrzypadkiem natrafiłem na podręcznik w wersji elektronicznej PDF (e-book) noszący tytuł "Joomla! Development A Beginner’s Guide". Jak sama nazwa wskazuje, jest to podręcznik przeznaczony dla programistów, którzy pracują z Joomla! na codzień oraz dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu samodzielnego tworzenia rozszerzeń dla Joomla! Książka jest darmowa, zawiera 162 strony i warta pobrania i lektury.

Książkę można pobrać za darmo pod tym adresem: http://cocoate.com/sites/cocoate.com/files/private/jdev.pdf.

Joomla! 2.5 tuż za rogiem

23.01.2012.

Joomla! 2.5 tuż za rogiem Wydanie stabilnej wersji systemu CMS Joomla! w wersji oznaczonej numerem 2.5 już tuż tuż, a w sieci można znaleźć i poczytać sporo nowych informacji na temat najnowszego wydania Joomla! 2.5. Tym razem ciekawe informacje odnośnie poszczególnych wersji Joomla! oraz najnowszego Joomla! 2.5 pojawiły się na oficjalnym blogu Joomla.org. Są to dwie interesujące infografiki. Pierwsza przedstawiająca obrazowo strategię rozwoju systemu CMS Joomla!, druga mająca za zadanie pomóc i odpowiedzieć, czy warto uaktualnić swoją stronę internetową (dokonać migracji) do najnowszej wersji Joomla! 2.5. Obydwie grafiki załączam poniżej. 

Czytaj całość

VirtueMart 2.0 - stabilna wersja wydana

20.12.2011.

VirtueMart 2Tak oto po blisko dwóch latach pracy około 100 osób zaangażowanych w projekt VirtueMart 2 wydana została najnowsza wersja tego świetnego komponentu Joomla! służącego do budowy prostych i rozbudowanych sklepów internetowych. Najnowsza wersja jest w pełni kompatybilna z Joomla! 1.7.x oraz Joomla! 1.5.x. Oprogramowanie VirtueMart udostępnione jest na licencji GNU GPL. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Wkrótce przedstawię pierwsze wdrożenie sklepu internetowego, który oprę o najnowszą wersją VirtueMart 2 i Joomla! 1.7, a kto wie, może już Joomla! 2.5. Informacja o VirtueMart 2 oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/413-virtuemart-200-takes-off.
Polskie pliki językowe dostępne są na stronie Polskiego Centrum VirtueMart.

VirtueMart 2 RC3 gotowy do pobrania

18.12.2011.

VirtueMart 2 RC3 Gdzieś na przełomie sierpnia i września 2011 roku pojawiały się na stronie VirtueMart.net informacje, że zbliża się wydanie stabilnej wersji tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! Kolejne informowały, że prace trwają, ale z różnych przyczyn termin wydania stabilnej wersji VirtueMart 2 przesuwa się. Minionej nocy otrzymałem maila, że wersja RC3 VirtueMarta 2 jest gotowa i można ją pobierać. Skrót RC oznacza, że jest to wersja będąca kandydatem do wydania wersji stabilnej. Oznacza to, że w zasadzie powinna nadawać się już do wdrażania. Z doświadczenia wiem, że teraz, a nawet po wydaniu wersji oznaczonej jako stabilna, zostanie znaleziony i poprawiony jeszcze szereg drobnych błędów i problemów w działaniu komponentu. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Informacja o tym wydaniu oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/412-virtuemart-rc3-is-released

Pozycje :: 26 - 30 z 163