+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

JComments dla Joomla! 2.5 dostępny

25.02.2012.

JComments dla Joomla! 2.5 dostępny Joomla! 2.5 zadomowiła się już na dobre, minął ponad rok czasu od pojawienia się pierwszej stabilnej wersji Joomla! z najnowszej linii naszego ulubionego systemu CMS - Joomla! 1.6, jednak dopiero teraz Zespół Joomlatune.com wydał najnowszą wersję JComments - darmowego komponentu do obsługi i zarządzania komentarzami w Joomla! I jest to wersja kompatybilna z Joomla! 2.5. Nie ma co się dziwić, że wersja JComments kompatybilna z Joomla! 2.5 została wydana po tak długim czasie. Niewątpliwie dostosowanie komponentu do najnowszego Joomla! kosztować musiało ogrom pracy i czasu.

Czytaj całość

Joomla 2.5 dla początkujących - darmowy podręcznik

05.02.2012.

Darmowa książka Joomla 2.5 dla początkującychW roku 2011 zamieściłem dwie informacje o pojawieniu się darmowych podręczników: "Joomla! 1.6 dla początkujących" oraz "Joomla! 1.7 dla początkujących". Od tamtej pory trochę się zmieniło w "świecie" Joomla, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 2.5, w oparciu o którą wielu z nas buduje działające strony internetowe. Również autorzy wspomnianych podręczników nie próżnowali. Dostępna jest już kolejna wersja podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 2.5 dla początkujących". Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę "Joomla! 2.5 Beginner's Guide", dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

Podręcznik dla programistów Joomla! (darmowy)

05.02.2012.

Darmowa książka: Joomla! Development A Beginner’s GuidePrzypadkiem natrafiłem na podręcznik w wersji elektronicznej PDF (e-book) noszący tytuł "Joomla! Development A Beginner’s Guide". Jak sama nazwa wskazuje, jest to podręcznik przeznaczony dla programistów, którzy pracują z Joomla! na codzień oraz dla tych, którzy chcą zdobyć wiedzę z zakresu samodzielnego tworzenia rozszerzeń dla Joomla! Książka jest darmowa, zawiera 162 strony i warta pobrania i lektury.

Książkę można pobrać za darmo pod tym adresem: http://cocoate.com/sites/cocoate.com/files/private/jdev.pdf.

Joomla! 2.5 tuż za rogiem

23.01.2012.

Joomla! 2.5 tuż za rogiem Wydanie stabilnej wersji systemu CMS Joomla! w wersji oznaczonej numerem 2.5 już tuż tuż, a w sieci można znaleźć i poczytać sporo nowych informacji na temat najnowszego wydania Joomla! 2.5. Tym razem ciekawe informacje odnośnie poszczególnych wersji Joomla! oraz najnowszego Joomla! 2.5 pojawiły się na oficjalnym blogu Joomla.org. Są to dwie interesujące infografiki. Pierwsza przedstawiająca obrazowo strategię rozwoju systemu CMS Joomla!, druga mająca za zadanie pomóc i odpowiedzieć, czy warto uaktualnić swoją stronę internetową (dokonać migracji) do najnowszej wersji Joomla! 2.5. Obydwie grafiki załączam poniżej. 

Czytaj całość

VirtueMart 2.0 - stabilna wersja wydana

20.12.2011.

VirtueMart 2Tak oto po blisko dwóch latach pracy około 100 osób zaangażowanych w projekt VirtueMart 2 wydana została najnowsza wersja tego świetnego komponentu Joomla! służącego do budowy prostych i rozbudowanych sklepów internetowych. Najnowsza wersja jest w pełni kompatybilna z Joomla! 1.7.x oraz Joomla! 1.5.x. Oprogramowanie VirtueMart udostępnione jest na licencji GNU GPL. Zatem pobieramy i testujemy najnowszą wersję VirtueMart 2. Wkrótce przedstawię pierwsze wdrożenie sklepu internetowego, który oprę o najnowszą wersją VirtueMart 2 i Joomla! 1.7, a kto wie, może już Joomla! 2.5. Informacja o VirtueMart 2 oraz pakiet instalacyjny znajdują się jak zwykle na oficjalnej stronie VirtueMart.net: http://virtuemart.net/news/list-all-news/413-virtuemart-200-takes-off.
Polskie pliki językowe dostępne są na stronie Polskiego Centrum VirtueMart.

Pozycje :: 26 - 30 z 164