+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Oficjalna strona Wieży Eiffla używa Joomla!

31.03.2011.

Strona internetowa Wieży Eiffla działa na Joomla! Na Joomla! 1.5 zbudowana jest oficjalna strona internetowa słynnej na cały świat Wieży Eiffla, uważanej za symbol Paryża i Francji. Witryna wykorzystuje do obsługi poszczególnych wersji językowych komponent JoomFish. Zaś poszczególnych wersji językowych jest całkiem sporo: strona internetowa wykonana jest w języku francuskim, angielskim, hiszpańskim, portugalskim, włoskim, niemieckim, chińskim, japońskim i arabskim. Jak więc widać, Joomla! radzi sobie doskonale z  wielkojęzycznymi witrynami, obsługując i takie języki, jak chiński, japoński czy arabski.

Adres strony internetowej Wieży Eiffla: www.tour-eiffel.fr

Czytaj całość

7000 rozszerzeń Joomla w głównym katalogu JED

12.03.2011.

Katalog Dodatków Joomla Liczba dostępnych w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) komponentów, modułów i dodatków dla Joomla 1.5 przekroczyła liczbę siedmiu tysięcy.

Jeszcze w październiku 2010 roku liczba rozszerzeń w JED dla systemu Joomla! wynosiła sześć tysięcy. Dziś (marzec 2011), czyli po niespełna pięciu miesiącach liczba dodatków dla systemu Joomla! wzrosła o cały tysiąc. Średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest dla Joomla! około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Oficjalna strona głównego Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Czytaj całość

Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowego

10.03.2011.

Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowegoGekosale - taką nazwę nosi polski system stworzony do budowy i prowadzenia sklepów internetowych. Pierwsza oficjalna informacja o Gekosale pojawiła się na stronie projektu w czerwcu 2009 roku. Sporo więc już czasu od tamtej daty minęło. Jednak dopiero w ostatnim czasie to ciekawie zapowiadające oprogramowanie zacząło być (to moje subiektywne odczucie) bardziej dostrzegane w polskim internetowym świecie. Pojawiło się na temat Gekosale trochę wpisów w różnych miejsach w sieci.

Czytaj całość

Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6

06.03.2011.

Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6Dziś natrafiłem na stronę internetową http://ie6countdown.com, której przewodnim celem jest uświadomienie użytkowników przestarzałej przeglądarki internetowej Internet Explorer'a 6, aby przestali z tej starej wersji IE korzystać. Cel kampanii to osiągnięcie 1% popularności IE6 wśród użytkowników Internetu. Obecnie IE6 stanowi na świecie 12% udziału pośród używanych przeglądarek internetowych. Jest to średnia wyliczona na dzień 28 lutego 2011. Co ciekawe najwięcej użytkowników IE6 jest w krajach azjatyckich. Prym wiodą Chiny (34,5%),Korea Południowa (24,8%), na trzecim miejscu są Indie (12,3%). W Polsce liczba osób, które aktywnie przeglądają internet za pomocą przeglądarki Internet Explorer 6, wynosi 1,4%.

Czytaj całość

Joomla 1.6 - tłumaczenie języka polskiego

06.03.2011.

Joomla 1.6 - język polskiPCJ czyli Polskie Centrum Joomla! poinformowało dziś o udostępnieniu wydania RC2 pakietu języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Nad tłumaczeniem pracowała niewielka grupa polskiej społeczności skupiona wokół Polskiego Centrum Joomla!. Pakiet języka polskiego Joomla! 1.6 dostępny jest do pobrania w plikowni Polskiego Centrum Joomla!. Dodatkowo PCJ udostępniło pakiet języka polskiego obsługujący standardowy edytor WYSIWYG - TinyMCE.

Pobierz język polski Joomla 1.6.
Pobierz język polski dla edytora TinyMCE.

Pozycje :: 46 - 50 z 163