+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Szablon Bluestork dla panelu administratora Joomla 3

07.08.2013.

Szablon Bluestork dla Joomla 3 O tym, jak ważne jest wygodne i intuicyjne zarządzanie treścią w Joomla, nikogo przekonywać nie trzeba. Dochodzi do tego siła przyzwyczajenia, która często decyduje o pozostaniu przy sprawdzonych i wygodnych narzędziach. Co jednak, kiedy idzie nowe, a za tym zmiany, które wywracają prawie do góry nogami nasze przyzwyczajenia. Wtedy szukamy alternatywy. A co, jeśli alternatywy nie ma. Wtedy szukamy rozwiązania zbliżonego do tego, przy kórym trwaliśmy przez długi czas i którego zmieniać nie chcemy. 

Czytaj całość

K2 Joomla przypisanie artykułu do kilku kategorii

05.11.2012.

K2 Joomla przypisanie artykułu do kilku kategoriiJeśli zdarzała Wam się lub zdarzy potrzeba przypisania jednego artykułu do kilku kategorii w komponencie K2 dla Joomla! jest to możliwe bez konieczności modyfikowania kodu. Pewien grek napisał i udostępnił darmowy dodatek dla komponentu K2, który po zainstalowaniu pozwala na dodanie jednego artykułu do kilku kategorii.

Dodatek nazywa się Additional Categories for K2.
Wersja dla Joomla! 1.5 i Joomla! 2.5.
Pobrać go można za darmo ze strony autora: http://www.netpin.gr/extensions/item/1-k2-additonal-categories.

Czytaj całość

Joomla! ma już 7 lat!

29.09.2012.

Joomla! ma już 7 lat! Jakoś tak wszędzie cicho o tym, że system zarządzania treścią Joomla! ma już okrągłe siedem lat. Początki oficjalnego powstania Joomla! miały miejsce we wrześniu 2005 roku. Joomla! była kontynuacją (dziś można powiedzieć, że kontynuacją doskonałą) systemu CMS Mambo. Może nie wszyscy wiedzą albo pamiętają, że australijska firma Miro - pierwotny twórca systemu Mambo, który udostępnił kod źródłowy systemu Mambo - próbowała po kilku latach zagarnąć kilkuletni dorobek społeczności pracującej nad rozwojem systemu. Losy Mambo ważyły się. W rezultacie projekt zmienił nazwę na Joomla!, znaczna część osób związanych do tej pory z Mambo przeszło do "nowego" projektu rozwijanego od tej chwili pod nazwą Joomla! Przez siedem lat rozwoju Joomla! mieliśmy aż trzy linie rozwojowe Joomla! - wersja 1.0.x, wersja 1.5.x oraz wersje od 1.6.x do 2.5.x. Natomiast po prawie równo siedmiu latach wydana została najnowsza wersja i jednocześnie najnowsza linia rozwojowa Joomla! 3. Informacje na temat Joomla! 3 oraz najnowsza wersja systemu Joomla! do pobrania na oficjalnej stronie http://www.joomla.org/3/

10 tysięcy rozszerzeń Joomla! w głównym katalogu JED

22.08.2012.

Katalog dodatków dla Joomla Liczba dostępnych w głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla (Joomla Extensions Directory) komponentów, modułów i dodatków dla systemu CMS Joomla! przekroczyła liczbę 10 tysięcy.

Jeszcze w marcu 2011 roku, a więc półtora roku temu liczba rozszerzeń w głównym katalogu rozszerzeń (JED - Joomla Extensions Directory) dla systemu Joomla! wynosiła siedem tysięcy. Dziś (druga połowa sierpnia 2012), liczba dodatków dla systemu Joomla! wzrosła o trzy tysiące. Średnio miesięcznie tworzonych i udostępnianych jest dla Joomla! około 200 różnego rodzaju komponentów, modułów i pluginów dla Joomla. Liczby mówią same za siebie.

Oficjalna strona głównego Katalogu Rozszerzeń Joomla.

Czytaj całość

Czyszczenie odsłon artykułów w Joomla

08.04.2012.

Czyszczenie odsłon artykułów w Joomla modułem Simple Reset Hits Wszyscy, którzy szukają prostego i szybkiego sposobu wyczyszczenia ilości odsłon artykułów w Joomla, polecamy moduł o nazwie Simple Reset Hits Module. Dzięki zainstalowaniu tego modułu można w łatwy sposób, bez potrzeby bezpośredniej ingerencji w bazę danych poprzez panel PHPMyAdmin wyzerować liczbę odsłon artykułów Joomla. Moduł obsługuje dodatkowo czyczenie: liczby wprowadzanych zmian artykułów, liczby głosowań w ankietach, liczby odsłon w komponencie bannerów. Moduł wspiera również dodatkowe komponenty Joomla: Virtuemart (Joomla! 2.5), JomSocial (Joomla! 2.5), DocMan (Joomla! 1.5+2.5), Iproperty (Joomla! 2.5), Fastw3b Real Estate (Joomla! 2.5), Fastw3b Gallery (Joomla! 2.5), Ignite Gallery (Joomla! 2.5), RocketTheme RokGallery (Joomla! 2.5), RocketTheme RokDownloads (Joomla! 1.5), YOOtheme ZOO (Joomla! 2.5) oraz K2 (Joomla! 2.5).

Czytaj całość
Pozycje :: 21 - 25 z 164