+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncie

14.09.2011.

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncieŚwieża informacja z oficjalnej strony VirtueMarta. Najnowsza wersja tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! weszła w ostatnią fazę testów. Wedle zapowiedzi oficjalnego wydania nowej wersji komponentu VirtueMart można spodziewać się już lada dzień. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się "nowa" atrakcyjna i elastyczna platforma e-commerce dla Joomla!, w oparciu o którą będzie można budować profesjonalne sklepy internetowe.

VirtueMart to rozbudowany system sklepu internetowego, będący komponentem dla systemu CMS Joomla! VirtueMart rozwijany jest od ponad 6 lat. Początki komponentu sięgają czasów systemu Mambo (poprzednika Joomla!).

Pełna informacja o najnowszej wersji komponentu VirtueMart:
http://virtuemart.net/news

SEO Panel: darmowe narzędzia SEO dla Joomla! 1.7

23.08.2011.

SEO Panel: darmowe narzędzia SEO dla Joomla! 1.7Przybywa rozszerzeń dla Joomla! 1.7, w wśród nich udostępniane są i takie, które powinny zainteresować każdego kto posiada stronę internetową zbudowaną na Joomla, a do tego ważna jest dla niego wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania w czołowych wyszukiwarkach internetowych.

Jednym z takich nowych komponentów, który natychmiast zwrócił moją uwagę, jest SEO Panel. Jest to darmowe narzędzie dla Joomla! 1.7, na które składają się podstawowe funkcje pomagające w optymalizacji stron internetowych pod kątem wyszukiwarek. Komponent SEO Panel pozwala na monitorowanie strony internetowej pod kątem jej widoczności w wyszukiwarkach.

Czytaj całość

Stabilna wersja Xmap 2.0 - komponentu mapy strony dla Joomla 1.7

29.07.2011.

Xmap - komponent mapy strony dla Joomla Ukazała się nowa wersja Xmap 2.0 - Sitemap Generator - komponentu generującego mapę witryny dla Joomla! 1.7 (oraz Joomla! 1.6.x). Dostępna jest też aktualizacja Xmap dla Joomla 1.5, oznaczona jako Xmap 1.2.13.

Komponent Xmap zawiera w tej chwili kilkadziesiąt domyślnie zainstalowanych wtyczek dla najpopularniejszych komponentów Joomla, dzięki czemu nie trzeba pobierać i instalować każdego rozszerzenia osobno.

Komponent Xmap jest kontynuacją świetnego komponentu JooMap. Oba komponenty rozwijane są już łącznie od ponad sześciu lat!

Ostatnią aktualną wersję komponentu można pobrać z tej strony internetowej: http://www.templatki-joomla.eu/komponenty-joomla/xmap-komponent-mapy-strony-w-joomla.html.

Darmowy podręcznik: Joomla 1.6 dla początkujących

29.06.2011.

Darmowa książka Joomla 1.6 dla początkującychMagazym internetowy Wspólnoty Joomla! (Joomla Community Magazine) zamieścił artykuł informujący o udostępnieniu podręcznika: Joomla 1.6 dla początkujących, którego zawartość skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.6 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w dwóch wersjach elektronicznych.

Autorem podręcznika jest Hagen Graf, który jak sam pisze, pod koniec 2010 roku zastanawiał się, co może zrobić, aby rozpowszechniać informacje o najnowszej wersji Joomla 1.6. Efektem pracy Hagena jest przedstawiany podręcznik.

Czytaj całość

MagPress WordPress Themes - darmowe szablony

12.06.2011.

MagPress WordPress Themes - darmowe szablony Wprawdzie głównym moim obszarem zainteresowania i pracy jest Joomla! i wszystko co z tym systemem CMS związane. Ale o WordPress'ie czasem warto coś napisać, tym bardziej że popularność Wordpress'a urosła w ostatnim czasie ogromnie.

Tym razem o serwisie MagPress.com - High Quality Magazine WordPress Themes and Attractive Design WordPress Template.

Jeśli ktoś buduje strony internetowe w oparciu o Wordpress'a, a w szczególności serwisy internetowe, polecam odwiedzić serwis MagPress.com. Znajdzie tam do pobrania kilkadziesiąt darmowych szablonów dla WordPress'a. I jak na darmowe templatki, niektóre są naprawdę ciekawe. Polecam wszystkim "Wordpressowcom".

www.magpress.com

Pozycje :: 36 - 40 z 164