+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Powiększanie tekstu w treści artykułów - dodatek

18.04.2011.

Powiększanie tekstu w treści artykułów - dodatek do Joomla Article PXFont Size to niewielki dodatek (plugin) do Joomla! 1.5 Joomla Plugin, którego zadaniem jest funkcja powiększania lub pomniejszania tekstu z ustalonego wcześniej obszaru strony zbudowanej w oparciu o Joomla. Dodatek po zainstalowaniu ma bardzo bogate możliwości konfiguracji. Aby dodatek działał prawidłowo, należy w opcjach podać nazwę elementu DIV, wewnątrz którego ma być powiększany tekst.

Dodatek z pewnością znajdzie zastosowanie na wielu stronach internetowych zbudowanych w Joomla!

Czytaj całość

Joomla! 1.6 - różnice i nowości względem Joomla! 1.5

15.04.2011.

Joomla! 1.6 - 10 najważniejszych nowych cech i funkcji Na oficjalnej stronie internetowej Joomla.org, a dokładnie na stronie promującej Joomla! 1.6 znajduje się graficzne przedstawienie dziesięciu najważniejszych nowości i cech funkcjonalnych, których poprzednia linia naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, czyli  Joomla! 1.5 w podstawowym swoim pakiecie instalacyjnym nie posiada. Cały dokument jest po angielsku, ale zawiera dużo obrazu i odczytanie cech i możliwości, jakie posiada najnowszy Joomla! 1.6, nie powinno sprawić trudności nikomu.

Czytaj całość

Boxplus - dowolne treści w oknie pop-up w Joomla

12.04.2011.

Boxplus pop-up lightbox Joomla! 1.5 Joomla! 1.6 Przed rokiem pisałem o Sigplus - świetnym dodatki galerii dla Joomla! 1.5, Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x. Co ten dodatek potrafi, odsyłam do wspomnianego artykułu: Sigplus - dodatek galerii w Joomla. Autor Sigplus udostępnił społeczności korzystającej z Joomla! kolejne świetne rozszerzenie o nazwie Boxplus.

Boxplus pozwala na wyświetlanie dowolnych treści w oknach pop-up. Treściami wyświetlanymi w takim "wyskakującym" oknie mogą być zdjęcia, filmy wideo z naszej witryny (Flash, QuickTime), ale także dowolne multimedia, takie jak chociażby zdjęcia z galerii Picasa, filmy z serwisów Youtube, Vimeo. Oprócz multimediów w oknach tworzonych za pomocą Boxplus można publikować dokumenty PDF oraz dowolne dokumenty HTML (w tym zewnętrzne strony HTML).

Czytaj całość

Już wkrótce nowy darmowy szablon dla Joomla! 1.5 - Buzzez Magazine

06.04.2011.

Buzzez Magazine - darmowa templatka Joomla Już wkrótce zakończymy prace nad nową wersją darmowego szablonu, który przed rokiem udostępniliśmy społeczności na całym świecie, a który nazwaliśmy Buzzez. I który to szablon cieszył się w ciągu minionego roku na całym świecie sporym zainteresowaniem i wzięciem (i zresztą nadal cieszy).

Nowa dopracowana wersja szablonu nazywać się będzie Buzzez Magazine, dostępna będzie dla Joomla! 1.5 (być może niebawem przygotujemy również wersję dla Joomla! 1.6). Nie będę wiele rozpisywał się w czym nowa wersja będzie lepsza od poprzedniej. Uchylę tylko rąbka, co można przeczytać w dalszej części

Czytaj całość

Listbingo - strona internetowa komponentu ogłoszeniowego dla Joomla!

03.04.2011.

Listbingo - ogłoszenia w Joomla! Listbingo to komponent do budowy rozbudowanej witryny ogłoszeniowej bądź działu z ogłoszeniami w serwisie internetowym zbudowanym w oparciu o Joomla! Od teraz cały projekt komponentu Listbingo ma całkowicie nową stronę internetową. Piszę o tym dlatego, że nowa witryna Listbingo jest oczywiście w całości zbudowana w oparciu o Joomla! Dodatkowo witryna wykorzystuje komponent VirtueMart (sklep internetowy), Kunena (komponent Forum, pełniący w tym przypadku rolę miejsca dla wsparcia technicznego) i oczywiście komponent Listbingo. Raczej nie zdarza się, żeby witryna komponentu dla Joomla! nie była zbudowana w oparciu o Joomla! Ale są strony internetowe, na które warto zwrócić uwagę. Strona Listbingo na pewno do takich należy. 

Czytaj całość
Pozycje :: 41 - 45 z 163