+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Joomla.org z nowym szablonem

22.11.2011.

Nowa templatka Joomla.orgOd 21 listopada 2011 roku oficjalna strona internetowa www.joomla.org ma nową szatę graficzną. Pierwszy odbiór nowego szablonu Joomla.org był w moim odczuciu pozytywny, choć jest on graficznie zdecydowanie skromniejszy od poprzednika. Teraz jest za to bardziej przejrzysty układ treści w porównaniu do starej wersji. Plus należy się również nawigacji. Główne menu jest bardziej czytelne. Świetny pomysł to umieszczenie modułu "Zobacz, kto używa Joomla!". Równolegle ze zmianą szablonu głównej witryny Joomla.org przebudowane zostały szablony podserwisów: katalogu prezentującego strony internetowe zbudowane w oparciu o Joomla! http://community.joomla.org/showcase/, Katalog Rozszerzeń dla Joomla! (JED), Magazyn Joomla i wszystkie pozostałe serwisy Joomla.org. Poza pozytywnymi zmianami są też moim zdaniem elementy odrobinę niedopracowane, jak choćby odsyłacze nawigacji w stopce nie mają dodanego efektu akywnego łącza po najechaniu wskaźnikiem myszki (efekt hover). Niby drobiazg, ale razi.

Czytaj całość

Jedna z naszych stron internetowych stroną miesiąca na Joomla.org

01.11.2011.

Strona internetowa szkoły muzycznej www.bloch.edu.pl zbudowana na Joomla! W sierpniu 2011 roku ukończyliśmy prace nad stroną internetową Niepublicznej Szkoły Muzycznej im. Augustyna Blocha w Warszawie http://www.bloch.edu.pl. W październiku dodałem ją do katalogu stron zbudowanych w oparciu o CMS Joomla! Aż tu  niespodziewanie strona została wybrana stroną miesiąca :-) http://community.joomla.org/showcase/

Cóż, należę raczej do skromnych ludzi. Nie chcę się pysznić, ale docenienia naszej pracy i wyróżnienia jakie otrzymaliśmy, nie będziemy ukrywać, a wręcz przeciwnie.

Czytaj całość

JoomFish dla Joomla! 1.7

22.10.2011.

JoomFish dla Joomla! 1.7 Wprawdzie Joomla! 1.7 w przeciwieństwie do Joomla! 1.5 ma wbudowane mechanizmy do tworzenia więlojęzycznych stron internetowych, ale widać okazało się to za mało. Dziś przeglądając JED (Katalog Rozszerzeń Joomla!), natknąłem się na wersję JoomFish'a dla Joomla! 1.7. Komponent nazywa się FaLang, jest to wersja Beta i jak piszą autorzy, wzięła się z potrzeby przyzwyczajenia do sposobu, w jaki zarządzało się wielojęzycznością w Joomla! 1.5. Całość jest oparta o JoomFish'a 2.1.7.

Strona komponentu FaLang: http://www.faboba.com/en/composants/falang/presentation.html

Darmowy podręcznik: Joomla 1.7 dla początkujących

16.09.2011.

Darmowa książka Joomla 1.7 dla początkującychPod koniec czerwca 2011 roku zamieściłem informację o pojawieniu się darmowego podręcznika  "Joomla! 1.6 dla początkujących" autorstwa Hagena Grafa. Od tamtego czasu wiele się wydarzyło, dostępna jest najnowsza wersja Joomla! 1.7, w oparciu o którą wielu z nas buduje już działające strony internetowe). Również autor wspomnianego podręcznika nie próżnował. Właśnie ukazała się najnowsza wersja jego podręcznika, tym razem pod tytułem "Joomla! 1.7 dla początkujących".  Zawartość książki skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.7 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w wersji elektronicznej (format PDF).

Czytaj całość

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncie

14.09.2011.

VirtueMart 2 - stabilna wersja na horyzoncieŚwieża informacja z oficjalnej strony VirtueMarta. Najnowsza wersja tego świetnego komponentu sklepu internetowego dla Joomla! weszła w ostatnią fazę testów. Wedle zapowiedzi oficjalnego wydania nowej wersji komponentu VirtueMart można spodziewać się już lada dzień. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się "nowa" atrakcyjna i elastyczna platforma e-commerce dla Joomla!, w oparciu o którą będzie można budować profesjonalne sklepy internetowe.

VirtueMart to rozbudowany system sklepu internetowego, będący komponentem dla systemu CMS Joomla! VirtueMart rozwijany jest od ponad 6 lat. Początki komponentu sięgają czasów systemu Mambo (poprzednika Joomla!).

Pełna informacja o najnowszej wersji komponentu VirtueMart:
http://virtuemart.net/news

Pozycje :: 31 - 35 z 163