+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Co z K2 dla Joomla? VirtueMart i Wordpress? Wszystko jest możliwe

14.11.2015.

K2 Joomla CCKCzyżby coraz większa grupa osób i firm związanych od wielu lat z Joomla rozważała przeniesienie znacznej części swojego zainteresowania na Wordpressa? Takie sygnały dochodzą z różnych stron. O ile wielu twórców szablonów (templatek) dla Joomla już od dłuższego czasu wytwarza wersje swoich szablobów również dla systemu Wordpress, to wszystko wskazuje na to, że twórcy znanych i popularnych rozszerzeń dla Joomla również zaczynają kierować swoją uwagę w stronę Wordpressa.

Czytaj całość

Wtyczka komentarzy Facebooka dla Joomla

25.09.2015.

Dodatek komentarzy do JoomlaNiewielka, ale przydatna darmowa wtyczka (dodatek Joomla - plugin) "AL Facebook Social Comments Box". Idealna dla wszystkich, którzy chcą na swojej stronie zbudowanej w systemie CMS Joomla wdrożyć funkcjonalność komentarzy Facebooka. Dodatek dostępny jest w wersjach dla Joomla 3.x, Joomla 2.5 oraz starego Joomla 1.5. Dostępna również zmodyfikowana - spolszczona przez nas wersja. Pełna informacja dalej.

Czytaj całość

Xmap -> OSMap - komponent mapy strony w Joomla na rozdrożu

24.02.2015.

Xmap - OSMap - mapx - komponent mapa strony JoomlaCi, którzy wykorzystują do generowanie mapy strony w Joomla komponent Xmap, mogli zauważyć, że strona komponentu od dłuższego czasu nie działa. Przez moment widziałem, że strona była obiektem włamania. Kilka dni temu na blogu alledia.com pojawiła się informacja, że rozszerzenie mapy strony Xmap, będzie od tej pory  rozwijane przez alledia.com. Zmianie ulegnie też nazwa. Od tej pory komponent będzie nazywał się OSMap.

Czytaj całość

Joomla.com czyli jak szybko uruchomić stronę internetową za darmo

20.01.2015.

joomla.comPoczątek tego wpisu będzie jak na tematykę związaną głównie z Joomla, nietypowy. A to dlatego, że zacznę od systemu Wordpress. Cóż, na pewno wielu osobom, a tym związanym z "Wordpressem" to już raczej na pewno, znana jest darmowa usługa, która pozwala w łatwy i szybki sposób uruchomić prostą stronę internetową w oparciu o system Wordpress, w subdomenie domeny wordpress.com. Po ponad 9 latach istnienia i nasz ulubiony CMS Joomla doczekał się podobnej możliwości. Od 20 stycznia 2015 roku, pod adresem www.joomla.com, dostępna jest dla wszystkich darmowa usługa pozwalająca na szybkie i łatwe uruchomienie swojej strony internetowej, która będzie zarządzania poprzez Joomla.

Czytaj całość

@font-face - niestandardowe fonty na stronie internetowej

06.01.2015.

@font-face - niestandardowe fonty na stronie internetowejCzasy, kiedy twórcy stron internetowych byli ograniczeni do kilku krojów tekstu, minęły już kilka lat temu. Pamiętam, jak początkowo w projektach stron internetowych zaczynaliśmy stosować nietypowe fonty, osadzając je za pomocą techniki sIFR, a następnie Cufon. Pisałem o technice Cufon i siFR na początku 2010 roku. Oba sposoby miały niestety mankamenty (o tym również wspomniałem we wskazanym przed chwilą artykule). Był jeszcze FLIR, ale nigdy nie zastosowałem tej techniki. Potem w internecie przyszedł czas na lepszą metodę stosowania dowolnych fontów - @font-face. Nareszcie przeglądarki internetowe zaczęły wspierać tę regułę CSS. Typografia na stronach internetowych mogła rozwinąć w pełni skrzydła.

Czytaj całość
Pozycje :: 6 - 10 z 163