+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Producent gitar Martin używa Joomla!

14.02.2014.

Strona producenta gitar Martin Guitars zbudowana w Joomla! Dawno nie było żadnego wpisu w dziale przedstawiającym, jakie znane firmy i instytucje używają systemu CMS Joomla! do budowy i prowadzenia swoich stron internetowych. Dzisiaj po dłuższej przerwie firma, której z pewnością nie trzeba przedstawiać gitarzystom. Mowa o firmie Martin, producencie jednych z najlepszych gitar na świecie. Gitary Martin są dla gitarzystów tym samym, co Rolls&Royce dla ludzi znawców motoryzacji czy fortepiany Steinway'a dla pianistów. Ale wróćmy do sedna tego wpisu, czyli naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, jakim jest Joomla i firmy Martin. Otóż od 2013 roku oficjalna strona producenta gitar Martin działa w oparciu o Joomla! 2.5. 

Czytaj całość

JooStar - darmowy świetny szablon dla Joomla!

09.02.2014.

JooStar - polecana darmowa templatka Joomla! JooStar to darmowy szablon dla Joomla! 2.5, udostępniony przez firmę Joomez na licencji Creative Commons. Templatka cechuje się ciekawym wyglądem, posiada 4 wersje kolorystyczne i 15 wbudowanych web fontów Google. Świetny szablon całkowicie za darmo! Nic tylko pobierać i budować stronę internetową. Dodatkowo autorzy templatki dają nam za darmo pliki źródłowe projektu graficznego w formacie Adobe PSD, instrukcję PDF i paczkę instalacyjną Quickstart, która po zainstalowaniu (robi się to tak samo jak system Joomla) daje nam stronę dokładnie taką samą, jak demo templatki (przykładowe dane i gotowy zainstalowany oraz skonfigurowany szablon JooStar.

Czytaj całość

Jak usunąć numery identyfikatorów ID w przyjaznych adresach Joomla

05.02.2014.

Usuwamy ID z adresów URL w Joomla 2.5 i Joomla 3.x Poniższy poradnik dotyczy przyjaznych adresów URL w Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x, a dokładnie sposobu usunięcia  automatycznie dodawanych do każdego przyjaznego adresu identyfikatorów ID. Identyfikatory te pojawiają się dla przykładu w adresie każdego artykułu w widoku kategorii (tzw. układ blogowy). Oczywiście identyfikatory te nie są dodawane bez powodu. Chodzi o uniknięcie sytuacji, kiedy w danej kategorii pojawił by się po pewnym czasie artykuł o takim samym tytule (aliasie) jak wcześniej opublikowany. Tym co rozróżniało by te dwa artykuły, to właśnie tytułowe, niepowtarzalne identyfikatory.

Czytaj całość

Kochamy Joomla! czyli najlepsze strony zbudowane w Joomla!

20.11.2013.

We Love Joomla! - Showcase Joomla WebdesignChoć w całym światowym internecie prym w ilości działających stron internetowych wiedzie Wordpress, to zaraz za nim na drugim miejscu znajduje się nasz Joomla! I choć system Wordpress stworzony pierwotnie, jako platforma blogowa, jest coraz częściej wykorzystywany do budowy coraz bardziej zaawansowanych stron internetowych, to nie oszukujmy się - system Joomla! jest poważniejszym rozwiązaniem jeśli mamy tutaj używać określenia CMS. I w naszym odczuciu do rozbudowanych witryn Joomla! nadaje się dużo bardziej.

Czytaj całość

Szablon Bluestork dla panelu administratora Joomla 3

07.08.2013.

Szablon Bluestork dla Joomla 3 O tym, jak ważne jest wygodne i intuicyjne zarządzanie treścią w Joomla, nikogo przekonywać nie trzeba. Dochodzi do tego siła przyzwyczajenia, która często decyduje o pozostaniu przy sprawdzonych i wygodnych narzędziach. Co jednak, kiedy idzie nowe, a za tym zmiany, które wywracają prawie do góry nogami nasze przyzwyczajenia. Wtedy szukamy alternatywy. A co, jeśli alternatywy nie ma. Wtedy szukamy rozwiązania zbliżonego do tego, przy kórym trwaliśmy przez długi czas i którego zmieniać nie chcemy. 

Czytaj całość
Pozycje :: 16 - 20 z 163