+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Joomla! pobrany ponad 50 milionów razy!

06.03.2014.

Joomla! CMS Jakoś w polskim internecie internecie cisza o tym, że system zarządzania treścią Joomla! został pobrany już ponad 50 milonów razy! Informacja taka pojawiła się 25 lutego 2014 roku w serwisie marketwired.com. Liczba pobrań Joomla! robi wrażenie, nieprawdaż?

Jak użycie Joomla! wygląda w praktyce? Jeśli przyjmiemy, że stron internetowych na świecie jest około 700 milionów (dane na marzec 2014), a 3 procent tych stron internetowych zbudowanych jest na Joomla, to w przeliczeniu daje to liczbę 21 milionów stron zbudowanych na Joomla! Oczywiście wyliczenia te są orientacyjne.

Na koniec ciekawostka. Nie pamiętam już, gdzie czytałem na temat wyceny wartości całego projektu Joomla. Było to przed rokiem, może dwoma laty. Zapamiętałem za to kwotę, jaka tam padła: cały projekt Joomla! wyceniany był wtedy na około 21 milionów dolarów. Tyle o Joomla! w liczbach.

Producent gitar Martin używa Joomla!

14.02.2014.

Strona producenta gitar Martin Guitars zbudowana w Joomla! Dawno nie było żadnego wpisu w dziale przedstawiającym, jakie znane firmy i instytucje używają systemu CMS Joomla! do budowy i prowadzenia swoich stron internetowych. Dzisiaj po dłuższej przerwie firma, której z pewnością nie trzeba przedstawiać gitarzystom. Mowa o firmie Martin, producencie jednych z najlepszych gitar na świecie. Gitary Martin są dla gitarzystów tym samym, co Rolls&Royce dla ludzi znawców motoryzacji czy fortepiany Steinway'a dla pianistów. Ale wróćmy do sedna tego wpisu, czyli naszego ulubionego systemu zarządzania treścią, jakim jest Joomla i firmy Martin. Otóż od 2013 roku oficjalna strona producenta gitar Martin działa w oparciu o Joomla! 2.5. 

Czytaj całość

JooStar - darmowy świetny szablon dla Joomla!

09.02.2014.

JooStar - polecana darmowa templatka Joomla! JooStar to darmowy szablon dla Joomla! 2.5, udostępniony przez firmę Joomez na licencji Creative Commons. Templatka cechuje się ciekawym wyglądem, posiada 4 wersje kolorystyczne i 15 wbudowanych web fontów Google. Świetny szablon całkowicie za darmo! Nic tylko pobierać i budować stronę internetową. Dodatkowo autorzy templatki dają nam za darmo pliki źródłowe projektu graficznego w formacie Adobe PSD, instrukcję PDF i paczkę instalacyjną Quickstart, która po zainstalowaniu (robi się to tak samo jak system Joomla) daje nam stronę dokładnie taką samą, jak demo templatki (przykładowe dane i gotowy zainstalowany oraz skonfigurowany szablon JooStar.

Czytaj całość

Jak usunąć numery identyfikatorów ID w przyjaznych adresach Joomla

05.02.2014.

Usuwamy ID z adresów URL w Joomla 2.5 i Joomla 3.x Poniższy poradnik dotyczy przyjaznych adresów URL w Joomla! 2.5 i Joomla! 3.x, a dokładnie sposobu usunięcia  automatycznie dodawanych do każdego przyjaznego adresu identyfikatorów ID. Identyfikatory te pojawiają się dla przykładu w adresie każdego artykułu w widoku kategorii (tzw. układ blogowy). Oczywiście identyfikatory te nie są dodawane bez powodu. Chodzi o uniknięcie sytuacji, kiedy w danej kategorii pojawił by się po pewnym czasie artykuł o takim samym tytule (aliasie) jak wcześniej opublikowany. Tym co rozróżniało by te dwa artykuły, to właśnie tytułowe, niepowtarzalne identyfikatory.

Czytaj całość

Kochamy Joomla! czyli najlepsze strony zbudowane w Joomla!

20.11.2013.

We Love Joomla! - Showcase Joomla WebdesignChoć w całym światowym internecie prym w ilości działających stron internetowych wiedzie Wordpress, to zaraz za nim na drugim miejscu znajduje się nasz Joomla! I choć system Wordpress stworzony pierwotnie, jako platforma blogowa, jest coraz częściej wykorzystywany do budowy coraz bardziej zaawansowanych stron internetowych, to nie oszukujmy się - system Joomla! jest poważniejszym rozwiązaniem jeśli mamy tutaj używać określenia CMS. I w naszym odczuciu do rozbudowanych witryn Joomla! nadaje się dużo bardziej.

Czytaj całość
Pozycje :: 16 - 20 z 164