+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Ministerstwo Edukacji Brazylii używa Joomla

25.06.2010.

Ministerstwo Edukacji Brazylii używa Joomla Kolejnym serwisem internetowym zbudowanym na Joomla, na który warto zwrócić uwagę, jest strona internetowa Ministerstwa Edukacji Brazylii. Jest to naprawdę rozbudowany serwis internetowy. W indeksie wyszukiwarki Google ilość zaindeksowanych podstron wynosi ok. 110 tysięcy. W serwisie tym zastosowano kilka komponentów stworzonych według indywidualnych potrzeb i wymagań.

Adres WWW: http://portal.mec.gov.br/index.php

Czytaj całość

Joomfish i sh404SEF - problem z powrotem na stronę główną

23.06.2010.

Joomfish i sh404SEF - problem z powrotem na stronę główną Krótka porada, może jednak komuś się przyda, bo właśnie rozwiązywałem napotkany problem (oczywiście z pozytywnym skutkiem).

Chodzi o sytuację, kiedy mamy stronę zbudowaną na Joomla, dwie wersje językowe (przykładowo polską i angielską). Za działanie wielojęzyczności odpowiada komponent Joom!Fish, za przyjazne linki komponent sh404SEF. Wszystko pięknie działa z małym wyjątkiem: kiedy jesteśmy na jakiejkolwiek podstronie głównej w języku angielskim i chcemy powrócić na stronę główną również w języku angielskim, to zostajemy przeniesieni na stronę główną, ale niestety w języku domyślnym, czyli polskim.

Czytaj całość

Hotele Holiday Inn w Wielkiej Brytanii używają Joomla

16.06.2010.

Sieć hoteli Holiday Inn używa systemu Joomla Sieć ponad 30 hoteli Holiday Inn w Wielkiej Brytanii, których właścicielem jest firma Somerston Hotel zastosowała dla stron internetowych swoich hoteli systemu zarządzania treścią Joomla.

Wszystkie strony są zarządzane z jednej instalacji Joomla za pośrednictwem menadżera do obsługi i zarządzania wieloma stronami z poziomu jednego systemu Joomla (multisite manager).

W dalszej części pełna lista adresów do stron poszczególnych hoteli.

Czytaj całość

Ciekawy moduł prezentacji artykułów w Joomla 1.5 i Joomla 1.6

13.06.2010.

Moduł prezentacji artykułów w Joomla 1.5 i Joomla 1.6 W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla modułów do prezentacji artykułów (aktualności, nowości, ostatnich artykułów) w naszym ulubionym systemie CMS jest około trzystu. Niemal codziennie tworzone i udostępniane są kolejne. Dziś o bardzo ciekawym darmowym module aktualności. Moduł nosi nazwę LofArticlesScroller i jest całkowicie darmowy, a otwarty kod pozwala na dowolne wykorzystanie i dostosowanie modułu do własnych potrzeb. To co czyni ten moduł atrakcyjnym, to mnogość funkcji, dzięki którym sposób prezentacji treści na stronie internetowej zbudowanej w oparciu o Joomla może być bardzo ciekawy i profesjonalny. Chodzi tu sposób wyświetlania wiadomości, który oparty został o bibliotekę Mootools. Wiadomości w module mogę być przewijane (kierunek poziomy, pionowy). W sumie nic nowatorskiego. Dla Joomla jest całkiem sporo modułów o podobnym działaniu (chociażby moduły Gavick'a - producenta templatek dla Joomla). Myślę jednak, że warto zainteresować się nowym, alternatywnym rozwiązaniem.

Czytaj całość

JCE - Joomla Content Editor - najlepszy edytor WYSIWYG dla Joomla

08.06.2010.

Joomla Content Editor - edytor WYSIWYG dla JoomlaAutor świetnego edytora JCE (moim zdaniem najlepszy dostępny edytor WYSIWYG dla CMS Joomla) ciągle udostępnia ulepszone i bardziej dopracowane wersje.

Jeśli jesteś osobą, która publikuje za pomocą Joomla! dużo treści w internecie, szczerze polecam instalację edytora JCE. Dzięki JCE aktualizowanie treści w Joomla!, formatowanie tekstu, wstawianie zdjęć i linków będzie bardzo wygodne i dużo łatwiejsze, aniżeli w standardowo wbudowanym w Joomla! edytorze TinyMCE.

Najnowsza wersja jak zwykle, do pobrania z oficjalnej strony edytora JCE: http://www.joomlacontenteditor.net/

Używam tego edytora od około ośmiu lat. Lepszego nie znajdziecie.

Polecam również wykupienie subskrybcji dającej dostęp do dodatkowych rozszerzeń do edytora, których "goła" wersja edytora nie posiada. Koszt 25 euro czyli około 100 zł na rok. Szczegółowe informacje, co za to otrzymamy, pod tym adresem: http://www.joomlacontenteditor.net/subscribe.

Pozycje :: 71 - 75 z 164