+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla!

25.03.2010.

Mail Order - prosty komponent do zamawiania produktów w Joomla! Wyobraźmy sobie, że mamy w oparciu o Joomla zbudowany katalog produktów. Katalog ten opiera się o standardowe Joomlowe artykuły. Czyli jeden produkt to jeden artykuł. Wszystko pięknie. A co jeśli chcemy dodać do naszego katalogu w łatwy i szybki sposób funkcję składania zamówienia wybranych produktów? Jest na to sposób. W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla! pojawił się niewielki komponent o nazwie Mail Order, pozwalający po instalacji dodać opisaną przeze mnie powyżej funkcjonalność.

Czytaj całość

JoomSimple Steps - sposób na podział treści artykułu w Joomla

16.03.2010.

Poziome slajdy z treścią artykułu w Joomla!JoomSimple Steps to bardzo ciekawy dodatek do Joomla, dzięki któremu można treści dowolnego wybranego artykułu podzielić w łatwy i szybki sposób tak, żeby każdy ekran z informacją przewijany był w postaci slajdu (do przodu, do tyłu).

Przykład działania dodatku JoomSimple Steps:
http://demo.jsimple.info/index.php?option=com_content&view=article&id=19&Itemid=27

Dodatek można pobrać z tej strony:
http://jsimple.info/pages/plugins_downloads/simple_steps_downloads

Czytaj całość

Glossword - komponent do budowy słownika dla Joomla! 1.5

16.03.2010.

Glossword - komponent do budowy słownika dla Joomla! 1.5 Glossword to komponent dla Joomla! 1.5, który może zainteresować wszystkich, którzy potrzebują zbudować na swojej stronie internetowej słownik lub katalog z informacjami ułożonymi alfabetycznie. Komponent posiada kodowanie UTF-8, wsparcie SEF oraz import/eksport słowników w formacie XML/CSV/TSV. Glossword jest w pełni natywnym komponentem dla Joomla 1.5.

Strona projektu: http://glossword.biz

Łatwe wyłączenie biblioteki Mootools w Joomla 1.5

16.03.2010.

Łatwe wyłączenie biblioteki Mootools w Joomla 1.5Niewielki dodatek (plugin) dla Joomla 1.5 pozwalający po zainstalowaniu w łatwy i szybki sposób wyłączyć wczytywanie biblioteki MooTools w Joomla 1.5. Biblioteka MooTools jest wczytywana tylko, jeśli jest potrzebna.

Dzięki temu dodatkowi zaoszczędzimy na transferze danych (biblioteka mootools waży ok. 70 kB) oraz przyśpieszymy wczytywanie się strony zbudowanej na Joomla).

Dodatek można pobrać ze strony autorów: Enable/disable loading mootools.

ContentTrail - moduł ścieżki breadcrumbs z dodatkową opcją

11.03.2010.

ContentTrail - moduł ścieżki breadcrumbs dla Joomla! z dodatkową opcją W głównym Katalogu Rozszerzeń Joomla pojawił się niewielki moduł rozszerzający standardowe możliwości ścieżki okruszków (breadcrumb). Moduł wyświetla dodatkowo automatycznie w ścieżce nazwę sekcji i nazwę kategorii z linkami do nich.

Przykład działania modułu na stronie demo autorów niestety już nie działa.

Moduł Content Trail można pobrać ze strony Joomlacode.org:
http://joomlacode.org/gf/project/joomgeoxeo/frs/

Pozycje :: 86 - 90 z 164