+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla

01.09.2010.

Własne ikony i skróty w panelu administracyjnym Joomla Krótki opis kolejnego dodatku, który usprawni pracę w panelu administracyjnym systemu zarządzania treścią Joomla. Dodatek nazywa się w skrócie CQI (Custom Quick Icons) i jest zamiennikiem standardowego modułu panelu administracyjnego odpowiedzialnego w Joomla za wyświetlanie ikon w głównym oknie panelu administratora.

Dzięki zastosowaniu komponentu CQI można z łatwością edytować, zmieniać i dodawać dowolne ikony, które jednocześnie będą skrótami do wskazanych przez nas komponentów lub modułów Joomla. Komponent CQI świetnie spełnia swoje zadanie w zakresie przygotowania dla konkretnego użytkownika (np. klienta, któremu zbudowaliśmy stronę internetową w oparciu o Joomla) bezpośrednich skrótów do najczęściej używanych elementów panelu administracyjnego Joomla.

Sam komponent jest niezwykle prosty w obsłudze. Poza dodawaniem własnych ikon, edycją domyślnych ikon, możemy "okroić" główny panel administracyjny Joomla do kilku najważniejszych ikon będących skrótami do wskazanych komponentów lub modułów.

Czytaj całość

Poprzedni/Następny artykuł w Joomla tytułem

29.08.2010.

Page Navigation Titles Joomla 1.5 W Katalogu Rozszerzeń Joomla pojawił się niewielki dodatek dla Joomla 1.5, który po zastosowaniu zmienia standardową nawigację pomiędzy artykułami w Joomla (Poprzedni, Następny) nazwami poprzedniego i następnego artykułu. Dodatek nosi nazwę Page Navigation Titles i można go pobrać pod tym adresem: http://wmdn.ru/wp-content/uploads/pagenavtitles_1_0_4.zip.

Polecam zastosowanie tego zamiennika standardowego joomlowego dodatku  Page Navigation. To dobre i przydatne rozwiązanie.

Discussions - nowy komponent forum dla Joomla!

19.08.2010.

Discussions komponent forum dla Joomla! Dziś natrafiłem na całkowicie nowy komponent do prowadzenia forum dyskusyjnego. Komponent nosi nazwę Discussions i jest kompatybilny z Joomla 1.5. Autor komponentu zapewnia, że będzie również dostępna wersja dla systemu Joomla 1.6. Komponent Discussions napisany jest według wzorca MVC (ang. Model-View-Controller).

Przykład działającego komponentu forum Discussions można zobaczyć pod tym adresem: http://www.italobikes.com/en/forums. Warto dodać, że na podanym forum napisane jest już około 200.000 postów.

Komponent forum Discussions można pobrać ze strony:
http://www.codingfish.com/products/discussions

Powiązane tematy:

Komponenty forum dyskusyjnego dla CMS Joomla!

Instytut Polityki Społecznej Uniwersytet Warszawski używa Joomla

10.08.2010.

Instytut Polityki Społecznej UW używa JoomlaW lipcu 2010 roku zakończyłem wdrożenie nowego serwisu internetowego dla Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego. Celem projektu i wdrożenia było odświeżenie starej i dosyć wysłużonej witryny zbudowanej jeszcze na starej wersji Joomla 1.0.x. Nowa wersja serwisu to całkowicie nowa szata graficzna zaprojektowana od podstaw od makiet do indywidualnych projektów graficznych. Następnie na podstawie ostatecznej wersji projektu graficznego wykonałem rozbudowany szablon (templatkę) posiadającą kilka indywidualnych układów treści zaprojektowanych i dopasowanych do poszczególnych działów serwisu internetowego IPS. Kolejnym krokiem było kompleksowe wdrożenie serwisu w oparciu o systemu zarządzania treścią (CMS) Joomla! w wersji 1.5.x, oraz migracja treści ze starej strony internetowej do nowej. Końcowym etapem wdrożenia było wykonanie pełnej optymalizacji nowego serwisu internetowego IPS pod kątem jak najlepszego pozycjonowania się jego stron w wyszukiwarkach internetowych.

Czytaj całość

Jak zrobić w Joomla różne style artykułów zależne od kategorii

04.07.2010.

Różne style artykułów zależne od kategorii w Joomla 1.5Dziś w serwisie GoldenLine na grupie użytkowników systemu Joomla pojawiło się pytanie:

Czy jest możliwość aby artykuły pojawiające się na stronie głównej lub w blogu sekcji, wyświetlały się w odmiennych stylach zależnych od przypisanym im kategorii?

Tak, jest bardzo prosty sposób, żeby to osiągnąć. Dla przykładu serwis internetowy zbudowany na Joomla, w którym zastosowałem to rozwiązanie: http://www.zapytajpolozna.pl. Na stronie głównej widać wyraźnie listę artykułów. Każdy z tych artykułów posiada indywidualne kolory określające do której kategorii przynależy.

Czytaj całość
Pozycje :: 66 - 70 z 164