+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowego

10.03.2011.

Gekosale - polskie darmowe oprogramowanie sklepu internetowegoGekosale - taką nazwę nosi polski system stworzony do budowy i prowadzenia sklepów internetowych. Pierwsza oficjalna informacja o Gekosale pojawiła się na stronie projektu w czerwcu 2009 roku. Sporo więc już czasu od tamtej daty minęło. Jednak dopiero w ostatnim czasie to ciekawie zapowiadające oprogramowanie zacząło być (to moje subiektywne odczucie) bardziej dostrzegane w polskim internetowym świecie. Pojawiło się na temat Gekosale trochę wpisów w różnych miejsach w sieci.

Czytaj całość

Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6

06.03.2011.

Microsoft popiera koniec przeglądarki IE6Dziś natrafiłem na stronę internetową http://ie6countdown.com, której przewodnim celem jest uświadomienie użytkowników przestarzałej przeglądarki internetowej Internet Explorer'a 6, aby przestali z tej starej wersji IE korzystać. Cel kampanii to osiągnięcie 1% popularności IE6 wśród użytkowników Internetu. Obecnie IE6 stanowi na świecie 12% udziału pośród używanych przeglądarek internetowych. Jest to średnia wyliczona na dzień 28 lutego 2011. Co ciekawe najwięcej użytkowników IE6 jest w krajach azjatyckich. Prym wiodą Chiny (34,5%),Korea Południowa (24,8%), na trzecim miejscu są Indie (12,3%). W Polsce liczba osób, które aktywnie przeglądają internet za pomocą przeglądarki Internet Explorer 6, wynosi 1,4%.

Czytaj całość

Joomla 1.6 - tłumaczenie języka polskiego

06.03.2011.

Joomla 1.6 - język polskiPCJ czyli Polskie Centrum Joomla! poinformowało dziś o udostępnieniu wydania RC2 pakietu języka polskiego dla Joomla! 1.6.

Nad tłumaczeniem pracowała niewielka grupa polskiej społeczności skupiona wokół Polskiego Centrum Joomla!. Pakiet języka polskiego Joomla! 1.6 dostępny jest do pobrania w plikowni Polskiego Centrum Joomla!. Dodatkowo PCJ udostępniło pakiet języka polskiego obsługujący standardowy edytor WYSIWYG - TinyMCE.

Pobierz język polski Joomla 1.6.
Pobierz język polski dla edytora TinyMCE.

Darmowy podręcznik: Joomla 1.6 dla początkujących

05.03.2011.

Darmowa książka Joomla 1.6 dla początkującychMagazym internetowy Wspólnoty Joomla! (Joomla Community Magazine) zamieścił artykuł informujący o udostępnieniu podręcznika: Joomla 1.6 dla początkujących, którego zawartość skierowana jest przede wszystkim dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Joomla. Podręcznik nosi angielską nazwę Joomla! 1.6 Beginner's Guide, dostępny jest za darmo w dwóch wersjach elektronicznych.

Autorem podręcznika jest Hagen Graf, który jak sam pisze, pod koniec 2010 roku zastanawiał się, co może zrobić, aby rozpowszechniać informacje o najnowszej wersji Joomla 1.6. Efektem pracy Hagena jest przedstawiany podręcznik.

Czytaj całość

Prawie połowa polskich stron WWW zbudowana jest na Joomla!

03.03.2011.

Wykorzystanie Joomla w PolsceDostawca usług hostingowych - szczecińska firma home.pl opublikowała na swoim blogu internetowym ciekawą informację podsumowującą analizę "aplikacji instalowanych na prawie tysiącu udostępnianych klientom serwerów". Jak się okazało, z przeanalizowanych klientów home.pl, aż 43% z nich posiada strony internetowe zbudowane w oparciu o system zarządzania treścią Joomla! Na drugim miejscu najczęściej używanym systemem do budowy stron internetowych znalazł się WordPress, który wykorzystywany jest przez 26% stron internetowych hostowanych przez firmę Home.pl. Trzecie miejsce zajmuje Drupal z 8% stron. Czwarte miejsce zajął system Moodle (3% udziału).

Oczywiście określenie, że "Joomla stoi prawie za połową polskich stron WWW", nie może być traktowane całkowicie wymiernie, ponieważ przedstawione przez firmę home.pl podsumowanie dotyczy tylko ich serwerów. Mimo wszystko mnie osobiście cieszy, że system, z którym pracuję od początku jego powstania, znajduje uznanie u tak wielu osób wykorzystujących Joomla! do budowy i zarządzania swoimi stronami internetowymi.

Od siebie tylko dodam: Joomla! to naprawdę dobry wybór!

Źródło informacji: http://home-pl.pressdoc.com/15411-joomla-stoi-prawie-za-poowa-polskich-stron-www.

Pozycje :: 46 - 50 z 161