+48 602 683 733 [email protected]

Blog o Joomla, templatkach i projektowaniu stron www

Jesteś tutaj: Strona główna > Blog

Blog o Joomla! CMS

FLEXIaccess - rozwiązanie ACL dla Joomla! z FLEXIcontent

01.03.2010.

FLEXIaccess - rozwiązanie ACL dla Joomla! z FLEXIcontent Dziś krótka informacja, bo pracy dużo. Informacja na temat FLEXIaccess - ciekawie zapowiadającego się dodatku dla FLEXIcontent - rozszerzenia typu CCK dla Joomla. Na stronie głównej projektu pojawiła się informacja, że FLEXIaccess będzie pozwalał na tworzenie grup użytkowników i nadawaniu im uprawnień, które będą dokładnie wskazywały, do których zasobów strony internetowej będzie miał dostęp dany użytkownik strony internetowej. FLEXIaccess będzie działać tylko i wyłącznie w obrębie rozszerzenia FLEXIcontent. Krótko mówiąc jak piszą autorzy FLEXIaccess, nie będzie on działać ze standardowym komponencie com_content Joomla.
Polecam obejrzenie zrzutów ekranów FLEXIaccess. Zapowiada się ciekawie.

Niewątpliwie cieszy fakt powstawania tylu komponentów i dodatków CCK rozszerzających możliwości systemu Joomla. Osobiście mam jednak przez to coraz większy dylemat, na którym rozszerzeniu CCK skupić swoją uwagę.

Pełną informację na temat FLEXIaccess można przeczytać na stronie: http://www.flexicontent.org/features.html

Nieograniczone podkategorie i rozbudowana wyszukiwarka w Joomla

28.02.2010.

Nieograniczone podkategorie w Joomla 1.5 Dzisiaj o dwóch świetnych rozszerzeniach do Joomla 1.5. Pierwsze o nazwie SubCategories for Joomla 1.5 (jSeblod Subcategories Patches for Joomla 1.5.15.1 [wersja z dnia 16 luty 2010]) po zainstalowaniu pozwala tworzyć dowolną ilość zagłębień podkategorii, dzięki czemu znosi ograniczenie standardowego  podziału w Joomla na sekcje i kategorie.

Drugi komponent o nazwie jSeblod Extended Search rozszerza możliwości konfiguracji i działania standardowego komponentu wyszukiwarki Joomla. Komponent pozwala między innymi na włączenie/wyłączenie w wynikach wyświetlania wyszukiwarki: tytułu, tytułu jako link, czytaj więcej, sekcji/kategorii do której należy wyświetlony wynik, pokaż/ukryj datę utworzenia, długość wyświetlanego tekstu.

Obydwa komponenty udostępione zostały za darmo przez autorów komponentu jSebold (CCK).
Można je pobrać ze strony: http://www.jseblod.com/download-cck/components.html

Joomla Content - Extended Pagebreak

23.02.2010.

Joomla Content - Extended Pagebreak Od czasu do czasu zaglądam na strony Joomlacode.org i przeglądam jakie to nowe projekty rozszerzeń do Joomla tworzone są przez programistów. Dziś natrafiłem na ciekawy dodatek (plugin) do Joomla 1.5 o nazwie Extended Pagebreak Plugin. Jak sama nazwa wskazuje, jest to rozszerzenie zastępujące standardową wtyczkę w Joomla o nazwie Content - Pagebreak. I przyznać muszę, że Extended Pagebreak Plugin to wyśmienity dodatek. Posiada wsparcie dla techniki nadpisywania szablonów (template overrides). Kod generowany przez dodatek jest oparty o listę (ul li). Domyślny joomlowy Content - Pagebreak generował kod spisu treści podzielonego artykułu w oparciu o tabele. Co jeszcze zwróciło moją uwagę w dodatku Extended Pagebreak Plugin, to hierarchiczna numeracja podziału artykułu (dobrze widać to na zrzucie ekranu poniżej).

Czytaj całość

JFinalizer - optymalizacja Joomla!

14.02.2010.

 JFinalizer - optymalizacja Joomla! Dziś w oko wpadł mi niewielki dodatek dla Joomla 1.5. Niewielki, ale jakże przydatny. Jeśli chcesz zoptymalizować i przyśpieszyć ładowanie się strony zbudowanej na Joomla!, zmniejszyć jej rozmiar (wagę plików), to JFinalizer może być do tego idealnym rozwiązaniem. Oczywiście trzeba mieć na uwadze, że działanie dodatku JFinalizer będzie różnić się w poszczególnych serwisach internetowych i że do zastosowania takiej optymalizacji trzeba podejść bardzo ostrożnie. Autorzy dodatku informują, że JFinalizer posiada domyślne ustawienia zgodne dla większości witryn i serwerów. Jednocześnie zastrzegają, że nie należy oczekiwać poprawnego działania dodatku zaraz po zainstalowaniu. Musimy go jeszcze skonfigurować optymalnie dla naszej strony, która musi działać w pełni poprawnie.

Czytaj całość

Collector - pokaż swoją kolekcję za pomocą Joomla

13.02.2010.

Collector - komponent Joomla do katalogowania zbiorów Muszę przyznać, że przeglądając najnowsze komponenty i dodatki dla Joomla, które pojawiły się dziś w Katalogu Rozszerzeń Joomla, kilka z nich wzbudziło moją uwagę. Jeden z takich komponentów nosi nazwę Collector i z pewnością może przypaść do gustu osobom, które chcą opublikować na stronie internetowej opartej o Joomla! katalog będący zbiorem informacji na temat dowolnej rozbudowanej kolekcji. Przykładowo za pomocą komponentu Collector możemy udostępnić informacje o posiadanych przez nas książkach.

Komponent dostępny jest na licenji GNU GPL.
Demo komponentu: http://demo.steevo.fr
Komponet Collector można pobrać na stronie autora: http://www.steevo.fr/en/download

Pozycje :: 91 - 95 z 161